© Ott Architekten

Přírodní interiér

Proč lidé tráví dovolenou v Alpách? Je to příroda, co je přitahuje! Uklidňující hluboká zeleň lesů, křišťálově čistá horská jezera, vůně dřeva, květin a trav. Nebo sníh v zimě. Bez ohledu na roční období: Pokud jste v krásném prostředí a přijeli jste za tím účelem z daleka, chcete si to užít 24 hodin denně. Nejen na výletech, ale také když se vrátíte z pěší túry nebo sjezdovky. Nebo když se ukládáte ke spánku v útulné ložnici. Nebo když se chcete ráno posilnit u bohatě prostřeného snídaňového stolu, plni očekávání na další den na horách. Proto bylo pro Ott Architekten obzvláště důležité vnést do obytného prostoru osmi prázdninových apartmánů v Bad Kleinkirchheim přírodu: za použití lokálních materiálů a se střídmým designem. A samozřejmě s volbou vhodné povrchové úpravy od ADLER, která na dřevě vypadá skutečně přirozeně.

© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten
© Ott Architekten

Teplé zemité tóny


Korutanské pohoří Nockberge přímo pod horou Mont Blanc. Nádherné světlé smrkové dřevo, které dominuje celému interiéru prázdninového apartmánu, bylo dokončeno lazurou do interiéru proti žloutnutí dřeva ADLER Lignovit Interior UV 100 v odstínu Mont Blanc. Inspirován tímto zasněženým pohořím dodává dřevu bělavý vzhled, aniž bychom se báli jeho žloutnutí. Stěny a stropy z masivního dřeva natřeli touto profesionální lazurou malíři ze společnosti Malerei Ebner z města Spittal an der Drau. „Okamžitě jsme souhlasili s návrhem klienta, protože již desítky let používáme vysoce kvalitní barvy, laky a lazury od ADLER,“ zdůrazňuje junior šéf Peter Ebner. Více namáhaná místa, jako jsou interiérové ​​a vchodové dveře, výklenky sedacího okna, postele, psací stoly a schodišťové stupně, byly vyrobeny truhlářskou dílnou Inform a nalakovány vodou ředitelným bezbarvým lakem ADLER Bluefin Resist. Společnost Rieder ze Zillertalu pak vyrobila dřevohliníková okna, jejichž vnitřní část nalakovala profesionální lazurou na okna ADLER Aquawood Finapro 20, která také spadá do ekologické produktové řady ADLER green. Všechny vestavěné interiérové dveře byly navrženy truhlárnou Inform tak, aby ladily s kuchyňským koutem, který byl ošetřen profesionální barvou ADLER Aduro Pigmocolor 4in1 ve svěžím šedozeleném odstínu.

 

Výrazný dub


Ve společném sklepě Bio.Design. Apartmánů se za masivními dubovými dveřmi, vyrobenými opět truhlárnou Inform a olejované barevným olejem na dřevo ADLER Legno-Color ve světle hnědém odstínu a bezbarvým olejem ADLER Legno-öl, nachází posilovna, vitamínový bar a sauna, které přímo vyzývají ke sportovnímu nebo relaxačnímu společenskému vyžití. Tento korutanský výrobce kvalitního interiérového vybavení pak ošetřil i zde umístěný dubový vestavěný nábytek v produkty od ADLER v odstínu světle hnědého dubu.

Tyto nové prázdninové apartmány tak již nyní čekají na své první hosty. S alpskou atmosférou bez zbytečných kudrlinek: tiché, čisté, harmonické a jednoduše dokonalé – stejně jako příroda sama!

 

© by adler-lacke.com