© AD Výškovky s.r.o.
Středem pozornosti

Stezka v oblacích

Letět do nebe je snem mnoha lidí. Na Dolní Moravě, v lyžařském středisku pod Kralickým Sněžníkem na severu České republiky, se do nebe můžete alespoň projít, a to „Stezkou v oblacích“, velkolepou rozhlednou, ze které se otevírá návštěvníkům úchvatný výhled na okolní přírodu.

© AD Výškovky s.r.o.
© AD Výškovky s.r.o.

Jednou ze zajímavých staveb, kterou chrání ADLER, konkrétně náš produkt Pullex Silverwood, je známá Stezka v oblacích na Dolní Moravě od architektonické kanceláře Fránek Architects.

Stavba vysoká téměř 60 metrů se tyčí v nadmořské výšce 1116 metrů nad mořem pod Kralickým Sněžníkem. Její tvar má představovat dráhu letu nočního motýla a je ukončena „smyčkou“, která je vykonzolovaná přibližně 11 metrů nad údolí. Lávka je konstruována jako bezbariérová. Kromě krásných výhledů na okolní horskou krajinu je možné z 10 informačních tabulí načerpat informace o zajímavých místech a historii zdejšího údolí.

Podle architekta Zdeňka Fránka má stezka umožnit návštěvníkům zakusit pocit, že stojí uprostřed mraků. A aby co nejméně narušovala unikátní prostředí v místě stavby, byly v maximální míře použity materiály, jako je smrkové a modřínové dřevo, co nejtransparentnější zábradlí a kotvící prvky pouze v nejnutnější míře.

Firma AD Výškovky s.r.o. pro potřebnou ochranu dřeva v náročných povětrnostních podmínkách hor zvolila pro obnovující nátěr konstrukce materiál Pullex Silverwood od ADLER. Lazura zajišťuje spolehlivou ochranu dřeva a předjímá přirozené šednutí dřeva, takže „Stezka v oblacích“ hned od začátku, a i nadále, harmonicky zapadá do okolí zalesněné oblasti Kralického Sněžníku.

© by adler-lacke.com