Ⓒ COPYRIGHT, 2004
Okna & Dveře

Zdařilá renovace oken na budově Kolowrat Palác v Praze

Společnost COLPA s.r.o...
... zcela při renovaci důvěřovala produktům značky ADLER.
ADLER Acryl-Spritzlack poskytuje díky své vysoké krycí schopnosti a odolnosti vůči povětrnostním podmínkám...
...kastlovým oknům perfektní krycí nátěr.

Palác Kolowrat, který byl před časem kompletně zrekonstruován, je dnes součástí národního kulturního dědictví a sídlem parlamentu České republiky. Renovační nátěr dodala firma ADLER.

Palác Kolowrat byl postaven na konci 18.století na místě původního menšího domu. Stavbou byl pověřen manželkou šlechtice Hermanna Jakoba Černína významný architekt Ignaz Palliardi a vzniklo tak přepachové šlechtické sídlo. V 19. století dostal palác svou současnou, novobarokní podobu. Vnitřní prostory prošly od té doby četnými proměnami, zajímavé jsou dva menší reprezentační salonky - Růžový a Zelený salonek - a původní pozdně barokní schodiště se svými sloupy. Na palác navazuje půvabná terasovitá rokoková zahrada s pavilony, schodišti a balustrádami, která je dnes součástí přilehlého parku. Od roku 1918 je Palác Kolowrat ve vlastnictví státu.

ADLER Acryl-Spritzlack chrání kastlová okna

V roce 2003 začala kompletní rekonstrukce Paláce Kolowrat a také menšího paláce Fürstenberg. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2006. Ty nejzajímavější prostory senáty jsou pro veřejnost otevřeny v době státních svátků.
Renovaci kastlových oken nenechala firma COLPA s.r.o. z blízkého města Přibyslav náhodě a vsadila na své dlouholeté zkušenosti v oblasti renovace oken s produkty značky ADLER, které se vyznačují vysokou kvalitou. 
Jako první ochranný nátěr na smrkové dřevo byl použit ADLER Acryl-Tauchgrund v bílé variantě. Díky tomu získalo dřevo optimální ochranu proti modrání a plísním. Jako izolační, druhou vrstvu, zvolila firma COLPA produkt ADLER Acryl-Spritzfüller. Nakonec byl použit produkt ADLER Acryl-Spritzlack va barevném tónu RAL 9016. Tento produkt poskytl dřevěným oknům perfektní krycí nátěr s vysokou krycí schopností a odolností vůči povětrnostním podmínkám. 

A od roku 2009 je renovovaný Palác Kolowrat důstojným sídlem parlamentu České republiky.

© by adler-lacke.com