Stěny & podlahy

Barevný vysoký lesk

Krok za krokem k lesklému výsledku...

Vysoce lesklé plochy jsou pro lakýrníky doslova "pasováním rytíře". Na trhu nábytku a kuchyní představují klasiku s nepřerušenou oblíbeností. Ale jak mnohé hodnotné, lesklé věci, není ani tyto jednoduché mít. Kdo chce lakovat s vysokým leskem, musí pracovat precizní, velmi čistě a velmi trpělivě. A bude odměněn - lesklým výsledkem a zářícíma očima svého zákazníka!

ADLER ukáže krok za krokem, jak na to.

Ten správný podklad
Na barevný vysoký lesk se nejvíce jako podklad hodí foliované MDF-desky.

Pozor: otevřené hrany pečlivě zaizolovat!

 

Kroky

 1. Krok 1: Plnění

  Podmínkou pro bezchybný vysoký lesk jsou dobře vyplněny a izolované plochy. Naneste proto tři vrstvy PUR-Isofill na hrany a jednu vrstvu na foliované plochy: první nános na hrany nechte min. 2 hodiny schnout a před druhým nánosem přebruste zrnitostí 320.
  Pak přebruste základní fólii na ploše zrnitostí 280 a proveďte ještě jeden nános kol-dokola s PUR-Isofill. Tak máte plochu jednou a nefóliované hrany třikrát vyplněny.

 2. Krok 2: Broušení

  Nános plniče nechte schnout přes noc, a potom přebruste excentrickou bruskou stupňovitě zrnitostmi 280, přes 360, až po 500.

  Pozor: nezapomenout hrany!

 3. Krok 3: Čištění

  Dříve, než nanesete lak, brusný prach musíte z ploch velmi důkladně odstranit !! To je možné pomocí proudu vzduchu a se speciální hadrem zachycující prach.

 4. Krok 4: Barevný lak

  Nyní se o slovo hlásí barva! Produktem ADLER Pigmopur v stupni lesku G50 dáte své budoucí vysokolesklé ploše požadovaný odstín. Klaus Moser se rozhodl pro silnou červenou (RAL 3020). Stačí jeden nános.

 5. Krok 5: Lakování do lesku

  Min. 2 hodiny po nánosu laku, ale do 16 hodin musí následovat lakování do vysokého lesku. Klaus Moser nanesl 2 vrstvy PUR-Glanzlack, s schnutí asi 3 hodiny, ale bez mezivýbrusu a v žádném případě ne přes noc! Než začnete s leštěním, musíte dodržet dobu schnutí min. 3 dny.

 6. Krok 6: Mokré broušení

  Po uschnutí laku je výsledek opravdu pekný- především tehdy, pokud jste pracovali v bezprašném prostředí. No kdo chce perfektní vysoký lesk, ještě neskončil a pokračuje leštěním. Nejprve broušení za mokra: nastříkejte na plochu vodu s mycím prostředkem a postupně bruste odstupňovanou zrnitostí 1000, 1500 a 2000.

 7. Krok 7: Leštění

  Nyní následuje leštění: nejprve na plochu rozetřete hrubý prostředek na leštění a leštěte pomocí kotouče z ovčího rouna ...

 8. ... pak postup zopakujte s jemným prostředkem na leštění a poduškou ze houby.

 9. Zbytky šmouh z leštící látky odstraňte hadříkem z mikrovlákna a na závěr doleštěte, nejlépe ručně, s politurou na vysoký lesk. Doporučené produkty pro leštění najdete ve směrnici ADLER.

 10. Perfektní výsledek

  ADLER-technik Klaus Moser v zrcadle své práce. Vyučený truhlář pracuje ve firmě ADLER již 12 let jako aplikační technik pro nábytek a ukázal vám, jak k takovému perfektnímu výsledku dospět.

   

  Použité produkty:

© by adler-lacke.com