Jemný, ale odolný povrch: ADLER Legno Dura-Öl

Oleje přesvědčí milovníky dřeva svým přírodním, matným povrchem a sametovým vzhledem - jen kdyby nebyly tak choulostivé! ADLER nyní nabízí inovativní řešení tohoto problému: nový olej Legno Dura-Öl!

Nový olej Legno-Dura-Öl kombinuje to nejlepší ze světa olejů a laků. Nátěr dodává povrchu přirozený vzhled a zároveň poskytuje vynikající ochranu před poškrábáním, skvrnami od červeného vína a podobně - na pracovních plochách, v kuchyních nebo na jiných silně namáhaných plochách. Díky svému protiskluzovému efektu a odolnosti proti poškrábání je tento olej vhodný i na schody a podlahy. A nejlepší je, že aplikace Legno-Dura-Öl je jednoduchá a efektivní, protože olej se nemusí manuálně vtírat - stačí ho nanést dvakrát štětcem, válečkem nebo stříkacím zařízením.

Odborník ze společnosti ADLER, Mario Menghin, vám ukáže, jak na to:

Pracovní kroky

 1. Příprava podkladu

  Rovnoměrné přebroušení povrchu později zabezpečí homogenní výsledek nanesené povrchové úpravy. Dřevo obruste postupně až po zrnitost P220 (pro nábytek) nebo zrnitost P150 (schody nebo podlahy) a potom odstraňte brusný prach.

 2. Základní nátěr pomocí válečku s krátkým vlasem

  ADLER Legno Dura-Öl je všestranně použitelný, protože olej je možné nanášet štětcem, válečkem nebo stříkacím zařízením. Na menší plochy doporučuje Mario Menghini nanést produkt kvalitním válečkem s krátkým vlasem, který zajistí optimální rozliv.

 3. Základní nátěr stříkáním

  Na větších plochách zaručí maximální účinnost aplikace stříkáním.

 4. Mezibroušení

  Povrch je připraven na mezibroušení již po 5 hodinách po nanesení první vrstvy. Jemným přebroušením zrnitostí P220 - P280 uhladíte postavená dřevní vlákna. Potom opět důkladně odstraňte brusný prach. Díky rychlému schnutí je možné realizovat dva nánosy během jednoho pracovního dne.

 5. Vrchní nátěr

  Druhá vrstva Legno Dura-Öl se nanáší štětcem, válečkem s krátkým vlasem nebo stříkacím zařízením. Než začnete s ošetřeným dřevem dále pracovat, nechte povrch vyschnout přes noc. Zcela proschlý je povrch po sedmi dnech.

 6. Bezpečná likvidace použitých materiálů

  Zabraňte riziku samovznícení hadrů nebo filtračních rohoží nasáklých olejem! Nejlepší je nechat pracovní materiály vyschnout na čerstvém vzduchu nebo je uložit do těsně uzavřené kovové nádoby - příp. v nádobě skladovat namočené ve vodě - a pak je správně zlikvidovat.

  Nejdůležitější pravidla zacházení s hadry nasáknutými olejem jsme pro vás shrnuli v článku "Správné a bezpečené zacházení s olejem nasáknutými hadry a plošnými filtry".

 7. Pravidelná údržba

  Pravidelná péče zachovává krásu vašeho výrobku a prodlužuje jeho životnost. Mario Menghini doporučuje pravidelné čištění pomocí čističe nábytku ADLER Clean-Möbelreiniger a následnou aplikaci pečujícího přípravku ADLER Clean-Möbelpflege Plus. U podlah dosáhnete nejlepších výsledků s přípravkem ADLER Legno-Holzbodenseife. Tak se i po mnoha letech můžete těšit ze svěžího, přirozeného povrchu.

  Jak správně čistit a ošetřovat váš naolejovaný a voskovaný povrch vám ukážeme v článku "Správné čištění a údržba naolejovaného a voskovaného nábytku".

 8. Respektujte prosím technický list příslušného produktu.

© by adler-lacke.com