Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Nábytek & interiér

Jak vytvořit vzhled barevných kovů v interiéru

Elegantní lesk nebo vzhled patiny: skutečné kovové nátěry v barvě mědi, mosazi, bronzu nebo cínu - dle vašeho vkusu si můžete vybrat ten správný kovový efekt.

Schritt 4: Zweiter Anstrich
Der ADLER Almhütteneffekt ist dem Look uralter Almen nachempfunden.
Schritt 1: Fichtenholz bürsten
Schritt 2: Erster Anstrich: Beginnen Sie bei den Kanten
Schritt 2: Erster Anstrich: Danach streichen Sie die Flächen satt-in-satt
Schritt 3: Bürsten nach dem ersten Anstrich
Schritt 4: Zweiter Anstrich

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Příprava podkladu

  Ideálním základem pro realistický kovový nátěr ADLER je PUR-Ecofill Weiß (bílý). Po jednorázovém nástřiku se suchý povrch brousí těsně před lakováním zrnitostí P 240.

 2. Krok 2: Namíchejte mosazný nátěr

  Vše je ve správném poměru: pro dosažení mosazného vzhledu ADLER se smíchá 400 g Aqua-Pure-Metal, 5 % Aqua-PUR-Härter a 1000 g Aquafix Messing (mosaz). Zvláště důležité je pečlivé míchání bez hrudek - nejlépe mechanicky pomocí míchadla. Nejlepších výsledků dosáhnete s tlakovou nádobkovou pistolí s jednou plnou aplikací (cca 500 - 700 g/m2).

 3. Krok 3: Skutečný mosazný nátěr - Broušení & krycí lakování

  Pro ty, kteří si chtějí užít barevné kovy v surovém provedení, má ADLER správné "oxidační řešení": Aquafix Blue-Patina. Také proto je doba schnutí nejméně pět hodin, ještě lépe přes noc, brousí se postupně, ale pouze zrnitostí P 220, 400 až 600. Před nanesením oxidačního roztoku si odborník vezme nejprve ochranné brýle a rukavice odolné vůči kyselinám a teprve pak stříkací npistoli. Dle vaší chuti může být nános nerovnoměrný, jednolitý nebo bodový. Požadovaný efekt závisí na množství nánosu.

 4. Krok 4: Efekt patiny, vrchní krycí nástřik

  Po zaschnutí přes noc se může patinovaný povrch také přelakovat. Walter Streiter nanáší tři vrstvy PUR-Antiscratch ve stupni lesku G10. Nyní si můžete vychutnat váš ušlechtilý cool povrch. Ale to není konec všestrannosti skutečného kovového nátěru ADLER: válečkováním kovové barvy nebo jejím nanášením špachtlí je možné dosáhnout i mnoha dalších zajímavých efektů!

© by adler-lacke.com