Renovace & sanace

Neviditelné opravy špinavých stěn

Kdo by to neznal: nový byt, čerstvě vymalovaný malířskou barvou ADLER v oblíbeném odstínu …

Kdo by to neznal: nový byt, čerstvě vymalovaný malířskou barvou ADLER ve Vašem oblíbeném odstínu. A po vší té dřině si chce člověk v klidu posedět na pohovce a kochat se krásou. Ale co musí objevit? Skvrny! Je jedno, zda jsou jejich původcem špinavé ruce nebo zda byl pachatelem některý z dětských umělců, něco se s tím musí ihned udělat.

Abyste nemuseli pokaždé znovu malovat celou stěnu, připravil si pro vás Reinhard Spinn, profesionál z řad aplikačních techniků společnosti ADLER, tajný tip, kterým omezíte škodu na minimum.

 

Je to snadné: tupování místo natírání

 

Při běžných lokálních opravách barvy na stěně jsou opravovaná místa viditelná relativně snadno. Důvodem je změna struktury stěny. Pokud se na stěnu původní nátěr nanášel válečkem, ale později se místně pouze přetře štětcem, projeví se tento odlišný způsob nanášení barvy na intenzitě barvy, a proto vám opravené místo vždy rychle padne rychle do oka.

Chcete-li se tomu vyhnout, použijte štětec s barvou, kterou na stěnu nanesete jemným poťukáváním. Tím zabráníte změně struktury stěny a opravené místo se nebude nápadně lišit od svého okolí. Kromě toho je to postup natolik jednoduchý, že jej zvládne skoro každé díte. Tím lépe, takto mohou malí pachatelé své „hanebné skutky“ napravit sami.

© by adler-lacke.com