Efekty & vysoký lesk

Nový vzhled pro vchodové dveře: efekt starého dřeva

Kdo je skutečnou hvězdou vašeho domu?  Proč ne třeba vchodové dveře? Dřevěné dveře mohou být rozličné, různě dekorované a mohou dosahovat přirozené krásy v jakémkoliv vámi zvoleném efektu, např. dřevo staré horské chaty. Některé typy vypadají prostě ještě lépe, jsou-li věkem vyzrálé. Člověku může přijít na mysl Bruce Willis, anebo právě vaše vchodové dveře se speciálním efektem ADLER. A jak se dají dveře proměnit v takovou hvězdu? To nám představí aplikační technik firmy ADLER.

Schritt 1: Bürsten
Schritt 2: Aquawood TIG HighRes gut aufrühren...
...und auftragen.
Schritt 3: Nach dem Grundieren mit Aquawood Protor Base L kommt das Schleifen mit KÖ120...
...oder Scotch Brite.
Schritt 4: Klopfen Sie nun Wurmlöcher in das Holz...
...und bearbeiten Sie das Holz mit einer Drahtbürste.
Schritt 5: Nun wird das Holz mit Protor-Primo eingerieben...
...und der Überschuss sorgfältig ausgewischt.
Schritt 6: Noch eine Deckschicht Aquaqwood Protor-Finish L...
...und fertig ist das gute Stück.

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Kartáčování (důležité i u nového dřeva)

  Vezmeme mladý „smrček“ a pořádně ho vykartáčujeme, jedině takto vytvoříme na hladké „dětské tváři“ strukturu a výraz. Použijte umělohmotný kartáč.

 2. Krok 2: Impregnace

  Impregnační přípravek Aquawood TIG HighRes se postará o probarvení dřeva a definitivně tak skoncuje se vzhledem jemné „dětské pokožky“. Před nanášením nátěru je velmi důležité dobře přípravek promíchat! (pozn.: skuteční profíci vědí, že je myšleno „promíchat, ne protřepat“). Použijte barevný tón Altholz (staré dřevo).

 3. Krok 3: Základový nátěr, broušení

  Po 4 hodinách schnutí natřeme dřevo základem Aquawood Protor-Base L v bezbarvém provedení. Po dalších zhruba 5 hodinách schnutí je možné nátěr přebrousit a tak nechat vystoupit tvrdší letokruhy. Použijte brusný papír se zrnitostí 120 nebo brusné rouno Scotch Brite. (pozn.: vzhled starého dřeva neznamená, že je povrch zaprášený, takže je třeba důkladně očistit dřevo od brusného prachu!).

 4. Krok 4: Tesání, rytí, škrábání

  Vezměte si příklad ze Smrtonosné pasti: vše je povoleno! Ozbrojte se proto drátěným kartáčem a hřebíkem. Pomocí zaklepávání a tesání dodáte dveřím známky opotřebení, které zkrátka patří ke vzhledu starého dřeva. Je-li vaše hvězda z nepoddajného dřeva, pak vytlačte pomocí hřebíku ještě několik autentických „chodbiček od červotočů“.

   

 5. Pomocí drátěného kartáče můžete také docílit světlejších rýh – přesně tato místa v následujícím kroku ztmavnou a postarají se o dosažení vzhledu typického pro staré dřevo.

 6. Krok 5: Vtírání

  Mezitím je opracovaný kus již dost "opotřebovaný". V následujícím kroku proto již můžete bez dalšího čekání vetřít přípravek Protor-Primo v barevném odstínu Palisandr.

 7. Přebytečné množství pečlivě vytřete.

 8. Krok 6: Velké finále

  Po uplynutí odpočinkové pauzy přes noc už chybí pouze závěrečná fáze: dřevo natřete bezbarvým krycím nátěrem Aquawood Protor-Finish L W40. Přídavek prostředku Aquafix S grob (hrubý efekt) vytvoří obzvláště pevný a hrubý ochranný filtr. A nyní už můžete vaši hvězdu vyslat na jeviště. Jistě se ohromením nad výsledným efektem podlomí kolena nejen vašim sousedům, ale všem návštěvníkům.

  Použité produkty ADLER Altholz-Effekt na smrku:

  Aquawood TIG High-Res, odstín Altholz
  Aquawood Protor-Base L
  Protor-Primo
  Aquawood Protor-Finish L W40 s Aquafix S Grob

© by adler-lacke.com