Ochrana dřeva v exteriéru

Renovace zahradního nábytku

Slunce, vítr a vlhko, které neustále působí na váš zahradní nábytek, mohou způsobit nepěkné trhliny, napadení řasami nebo zašednutí. S ADLER Pullex Teaköl a ostatními produkty firmy ADLER na ošetření dřeva chráníte vaše dřevěné povrchy a prodlužujete jejich životnost.

Důležitou součástí pěkné a udržované terasy je její nábytek. Aby zašedlý nebo poodlupovaný zahradní nábytek opět vypadal jako nový a byl preventivně chráněn před sluncem, větrem a vlhkem, musí se podrobit renovaci. S produkty ADLER je to úplně jednoduché.

Pracovní kroky

 1. Renovace zahradního nábytku

  Krok 1: Příprava

  Uvolňující a odlupující se nátěr musí být před renovací odstraněn kartáčem nebo ruční bruskou. V případě zašednutí má význam nábytek ošetřit odstraňovač šedi ADLER Holzentrauer. Tento můžete nanést štětcem nebo kartáčem a po 10 - 20 minutách působení opláchnout velkým množstvím vody. Nábytek nechte dobře uschnout. Čím je nábytek čistší a důkladněji připravený, tím hezčí a rovnoměrnější bude následný olejový nátěr.

 2. Krok 2: První vrstva Pullex Teaköl

  Pullex Teaköl naneste tence a rovnoměrně hadrem nebo rounem bez chloupků. Pomocí přebroušení brusným rounem dosáhnete obzvlášť hladké povrchy, což je důležité zejména při židlích a lehátkách.

 3. Krok 3: Druhá vrstva Pullex Teaköl

  Po schnutí cca 6 hodin může být nábytek přebroušený brusným rounem. Aby byl výsledek opravdu perfektní, podruhé naneste Pullex Teaköl v tenké vrstvě.

 4. Profi-Tip:

  Doporučujeme zahradní nábytek a jiné prvky ze dřeva včas a pravidelně (1x ročně) ošetřit. Tak předejdete namáhavé renovaci.

  ADLER-TV:

  Péče o terasy a zahradní nábytek

   

© by adler-lacke.com