Oleje na dřevo

Údržba nebo opravy olejem na podlahy Pullex Bodenöl

Slunce, vítr a vlhkost - těmto povětrnostním vlivům je každým dnem vystavena vaše dřevěná terasa, podlaha balkonu nebo dřevěný chodníček v zahradě. To může vést až k nepěkným trhlinám, vymývání barvy, růstu řas nebo k šednutí. Proto by se mělo každé dřevo použité na terasách, a to i exotické dřevo jako bangkirai nebo massaranduba, pravidelně ošetřovat speciálním olejem, například olejem na podlahy Pullex.

Údržba a renovace dřevěných teras

Již pri výběru dřeva pro svou terasu nebo do zahrady byste se měli zvláště zaměřit na dlouhou životnost tohoto materiálu. Pro dřevěnou terasu je nejvhodnejší modřínové dřevo, ale také exotická dreva bangkirai* nebo massaranduba**. U všech teras je důležitá pravidelná údržba vhodným olejem na dřevo, např.
Pullex Bodenöl:

 • Při novém náteru proveďte 2x tenký nátěr podlahovým olejem Pullex Bodenöl.
 • U neporušených dřevěných teras doporučujeme provádět údržbu každý rok.
 • Při renovaci zvětralého dřeva terasy je nutné předběžné ošetření přípravkem ADLER Holzentgrauer, po němž následuje dvojí tenký nátěr olejem na podlahu.

A takto to funguje:

Pracovní kroky

 1. Je-li to zapotřebí, odstraňte zašednutí.

  Pokud je vaše dřevěná terasa již na několika místech zašedlá, je dobré ji nejprve ošetřit přípravkem ADLER Holzentgrauer.

 2. Pro snížení nasákavosti celou plochu namočte a poté na ni nanášejte štětcem nebo kartáčem přípravek ADLER Holzentgrauer. Po 10 až 20 minutách působení omyjte dřevo terasy pomocí silonového kartáče a velkého množství vody.

 3. Suchý, čistý a nosný podklad

  Po odstranění šedých míst ponechte dřevo několik dnů schnout. I když není zapotřebí předběžné zpracování, musí být dřevo terasy čisté, suché a nosné pro nátěr oleje na dřevo. Dřevo bohaté na pryskyřici pečlivě přebruste smirkovým papírem o zrnitosti 120 a očistěte ředidlem Nitroverdünnung (viz tip pro odstranění pryskyřice rozpouštědlem). Čím důkladnější a čistější bude dřevo po předběžném ošetření, tím krásnější a rovnoměrnější bude také následující nátěr olejem na dřevo. Také předem odstraňte hrubá vlákna a úlomky dřeva.

 4. Nátěr s Pullex Bodenöl

  Následuje nános oleje na dřevo – tedy ošetření přípravkem Pullex Bodenöl. Tento speciální olej na dřevo nanášejte štětcem rovnoměrně a bez přebytku na celou plochu. U velkých dřevěných teras vám práci usnadní široký kartáč s násadou. Po 12 hodinách sušení proveďte druhý nátěr. Tak docílíte optimálního výsledku. Důležitá poznámka: nanášejte v tenké vrstvě!

  Pro veškeré dřevěné prvky platí jedno pravidlo: následnou údržbu provádějte včas a pravidelně! Vyhnete se tak namáhavé renovaci. Nezáleží na tom, zda chcete ošetřovat dřevené terasy, zahradní nábytek, okna nebo domovní dveře v exteriéru, s produkty značky ADLER máte na své straně silného pomocníka.

 5. Informace ke druhům dřevin:

  *Massaranduba:
  Massaranduba se stále častěji používá místo dřeva bangkirai, jehož je v poslední době nedostatek. Massaranduba patří k nejtvrdším užitkovým dřevům, zvláště se využívá pro dřevěné konstrukce v exteriéru, respektive jako dřevo pro zahradu.

  **Bangkirai (Bankirai):
  Prevážně homogenní drevo bangkirai je žlutavě hnědé (často olivově hnědé), má vysokou hustotu, je těžké, a jeho hodnoty pevnosti jsou tudíž vysoké. Bangkirai se proto častěji využívá pro konstrukce v exteriéru, ale také pro zhotovení velmi odolných podlah, namáhaných a pracovních ploch.

  ADLER TV

  Péče o terasy s Pullex Bodenöl

  Další Tipy & triky:

  Renovace dřevěných oken, dveří a zimních zahrad přípravkem Pullex
  Renovace dřevěných fasád s Pullex-Renoviersystem

© by adler-lacke.com