Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

ADLER Protor-Primo je zde – pro bezchybnou úpravu dveří

Viditelná struktura dřeva, přirozenost a i přes to barevnost – to je v současné době u dřeva vyžadované. Proto jsou současným trendem lazurovací povrchové úpravy. U výrazně profilovaných dveří hrozí u tmavých mořidel nanášených stříkáním tvorba mráčků a fleků. Tomuto problému učinili vývojáři společnosti ADLER-Werk Lackfabrik konec: s produktem ADLER Protor-Primo, novým základním nátěrem na bázi rozpouštědel. Lze jej nanášet buď pomocí houbičky nebo štětce, přičemž nedochází k usazování barviv – tím lze bez problémů dosáhnout výsledku bez nežádoucích fleků.


27.03.2013

PRODEJNÍ ARGUMENT: KOMFORT

Společnost Topic z Horního Rakouska produkt ADLE Protor-Primo důkladně testovala. Každé dveře se zde vyhotovují podle individuálních požadavků. Lakýrník, pan Herman Öller povrchově upravoval různé modely – často i s „vyumělkovanými“ římsami a lištami. „Právě na tohle se hodí Protor-Primo, protože jeho zpracování je pohodlné: na rozdíl od mořidla neproniká do dřeva hned, ale zůstává ještě asi půl hodiny otevřené pro další zpracování. Nanesu produkt na síto a pak mám ještě dostatek času na to, abych jej pomocí houbičky rovnoměrně rozetřel, i na celé profilové lišty atd. Tak nedochází ke vzniku fleků nebo zákalu“, vysvětluje pan Hermann Öller. „Funguje to bez jakýchkoli problémů, i se štětcem, pro složité části dveří neexistuje nic lepšího. Skvělé je také to, že póry i struktura dřeva zůstane dobře viditelná.“ ADLER Protor-Primo schne přes noc a potom se přelakuje produkty na vodní bázi: produktem ADLER Aquawood Protor-Base a lazurovacím Aquawood Protor-Finish L. Jedná se tedy o smíšenou povrchovou úpravu, díky které výrobce dveří dosáhne pěkné zabarvení, výraznou kresbu pórů a extrémně vysokou odolnost.

 

70% produkce firmy na výrobu dveří tvoří dveře z dubu. Na takové dveře a na dveře z jiných listnatých dřevin je možné ADLER Protor-Primo použít přímo. Jehličnaté dřeviny se kvůli ochraně před modráním a napadením houbami ošetří bezbarvou impregnací ADLER Aquawood TIM. 

ARGUMENT: BAREVNOST

„Máme k dispozici celou paletu barev, já lakuji všemi možnými barvami. Nyní jsou žádané především světlé odstíny,“ říká pan Hermann Öler z firmy Topic. ADLER Protor-Primo lze natónovat do jakéhokoli odstínu, tím nemají výrobci dveří v lazurování žádná omezení. Kromě tohoto „pestrobarevného“ argumentu a bezchybného zabarvení má skladování rozpouštědlovým produktem tu výhodu, že výborně zvýrazní strukturu dřeva a podklad dokonale chrání před vodou.

 

Kdo upravuje dveře lazurou a přitom záleží i na jednoduchém zpracování a bezchybném výsledku, má teda dobré předpoklady se v budoucnosti rozhodnout pro ADLER Protor-Primo.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: