Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Firma Rauh Stavba oken sází na firmu ADLER a zhotovování jednotlivých dílů

Přeorientování se na zhotovování jednotlivých dílů bylo pro firmu na stavbu oken Rauh v bavorském Zapfendorfu „ohromným posunem". Stavitel oken šel až na konec této cesty a přestavěl kompletně celou výrobu. Firma ADLER byla pro něj tím správným partnerem v oblasti ochranných vrstev.


20.10.2011

Zvnějšku nikdo netuší, jaký podnik se ukrývá za dveřmi s nápisem „Rauh Stavba oken“ v centru bavorského Zapfendorfu. Když ale vstoupíme do výrobní haly, je ihned všechno jasné: tady se lze na více než 5.000 metrech čtverečních podívat do budoucnosti zhotovování dřevěných a dřevo-hliníkových oken. Firma Rauh se přeorientovala na zhotovování jednotlivých dílů a je s tímto rozhodnutím „kousek po kousku“ docela spokojena – právě tak, jako s vhodnými ochrannými vrstvami, které pocházejí z továrny na laky ADLER-Werk Lackfabrik v rakouském Schwazu.

 

Bombastické rozhodnutí

 

„Už dávno jsme se zabývali myšlenkou zhotovování jednotlivých dílů a měli jsme k tomu také několik vhodných strojů. Jednoho dne nám bylo navíc nabídnuto obrovské, skutečně  skvělé lakovací zařízení. Cena byla tak dobrá, že jsme ho vzali, ačkoliv jsme vlastně pro něj neměli místo“, vypráví Stefan Rauh, mladý vedoucí. Ale problém se rychle vyřešil, neboť pro puntičkáře a vynálezce v rodinné firmě, staršího šéfa Josefa Rauha, není žádná technická překážka příliš vysoká. Jednoduše stroj sami přestavěli, postavili a instalovali. „To má také tu výhodu, že člověk ten dobrý kus detailně zná“, říká Rauh.

 

Na otázku, zda existuje dodatečně něco, kvůli čemu by litovali přestavbu na zhotovování jednotlivých dílů, se oba shodují: „Nic. Kromě toho, že jsme se mohli přeorientovat již dříve, co by znamenalo pro naši produktivitu ohromný posun.“ Zhotovování „na volné tyči“ je podstatně rychlejší a šetří také hodně místa. Předpokladem pro úspěch samozřejmě je, že se člověk nepokouší věc vyřídit současně s běžícím každodenním obchodem. „Museli jsme přeorganizovat každé jednotlivé pracovní místo. Tady musí jít lidé s námi, jinak to nefunguje“, říká Rauh junior.

 

Nezůstat stát v půli cesty

 

Druhým tajemstvím úspěšného přeorientování je konsekvence. „Přednosti mohu získat pouze tehdy, když vyrábím jednotlivý díl až do konce“, je přesvědčen Rauh senior. „To znamená nejen profilovat a impregnovat, ale také dělat mezinátěr, konečné lakování a kování – všechno na volné tyči.“ Tím správným partnerem pro perfektní povrch je pro oba pány Rauh firma ADLER. „Máme 90 procent podíl dřevo-hliník a na to má ADLER jednoduše ten nejlepší balík. Krycí vrstvy jako ADLER Softfeel, Natureffekt nebo Lärchenöl odpovídají přáním zákazníků, neboť ti se v posledních letech stali mnohem citlivější co se týká povrchu. V podstatě to je povrch nábytku, který dodáváme – musí vypadat perfektně a musí být také příjemný na dotek. Na vysoce kvalitním úseku, na kterém se pohybujeme, lidé ihned reklamují i ty nejmenší nedostatky. Všechny tyto požadavky můžeme splnit pomocí krycích vrstev firmy ADLER,  neboť je tady sladěna kvalita, servis a inovativní paleta produktů. Kromě toho je firma ADLER rodinný podnik jako my a ne koncern, také to je pro nás důležité.“

 

Samozřejmě je zapotřebí ještě něco zvážit, když natíráme jednotlivé díly a ne hotový sestavený rám: každý jednotlivý díl je kolem dokola nalakován. To je sice z kvalitativního hlediska přednost, ale najednou se musí slepit dohromady lakované plochy, už ne dřevo na dřevo. I v těchto případech podporuje ADLER inovativní stavitele oken. Dodatečně pracují s  hmoždinkami a také ty drží skvěle – právě tak skvěle, jak běží výroba díky zhotovování jednotlivých dílů. V případu firmy Rauh lze říci: Kdo má odvahu, vyhrává.

 

Zjistěte si více o: Krycí vrstvy na okna od firmy ADLER.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: