Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Moření a napouštění olejem - pomocí produktů řady ADLER Legnofix

Krycí vrstva obsahující olej se dosud pro mořené dřevo nedoporučovala. Nyní je tomu jinak, a to díky důvtipu a vynalézavosti v laboratořích společnosti ADLER-Werk Lackfabrik.


19.04.2011

Přirozenost v obytné místnosti - díky světlu, vzdušnosti a dřevu - patří k modernímu vnímání života. Přírodní povrchová úprava dřeva napouštěním olejem je proto u pěkného nábytku stále častěji první volbou. Takto upravený povrch má nejen hedvábně matný vzhled, nýbrž je i příjemný na omak. Dosud však existoval problém: Krycí vrstva obsahující olej se pro mořené dřevo nedoporučovala. Nyní je tomu jinak, a to díky důvtipu a vynalézavosti v laboratořích společnosti ADLER-Werk Lackfabrik.

DŮVTIPNÉ ŘEŠENÍ

Povrchy upravené napuštěním olejem nacházejí stále větší oblibu - od postele přes komodu až po stůl. Proč by tedy bylo nutno zříci se vytváření barevných odstínů pomocí mořidla, má-li být následně použit olej? To byla hlavní myšlenka paní Jutta Libowitzky a jejího týmu pracovníků vývojové laboratoře mořidel společnosti ADLER. "Kombinaci mořidla a oleje jsme dosud nedoporučovali", říká paní Libowitzky. "Olej vytváří povlak, který je prostupný pro vodu. To znamená, že dostane-li se voda na povrch nábytku napuštěný olejem, vniká do materiálu a rozpouští barviva obsažená v mořidle. Následkem toho vznikají ošklivé skvrny."

S tím se však důvtipní technici z vývojové laboratoře mořidel nechtěli smířit. Pustili se do intenzivního výzkumu a nalezené řešení již má svoje jméno: ADLER Legnofix.

STÁLOST BEZE SKVRN

Nový produkt urcený pro profesionály z oboru ochrany dreva otevírá zcela nové možnosti ztvárnení povrchu nábytku upravovaného napouštení olejem. Váže totiž barviva obsažená v moridle na vlákna dreva, címž je stabilizuje, pricemž je lhostejné, zda je použito moridlo na vodní bázi nebo na bázi rozpouštedel. "Nábytek je tak bezpecne chránen pred skvrnami zpusobovanými vodou," ríká hrde paní Libowitzky. Odbornice spolecnosti ADLER v oboru moridel také ujištuje, že produkt bude zcela jednoduše zpracovatelný: Morení se provádí obvyklým zpusobem a po dvou až trech hodinách schnutí se nástrikem nanáší produkt Legnofix. Poté se, opet obvyklým postupem, provede dvojí napuštení olejem nebo i voskem z rady ADLER Legno. "Pouze broušení provádené mezi jednotlivými fázemi postupu by melo být ponekud jemnejší než pri tradicních postupech, což je pro olej lepší," zní její rada, jak dosáhnout dokonalého výsledku.

Produkt ADLER Legnofix se bude dodávat od kvetna a bezstarostné morení a napouštení olejem bude moci zacít - se stabilním výsledkem, zcela beze skvrn.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: