Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Přístavní budova Bregenz

Dobré nápady se prosadí

Přístavní budova Bregenz

NOVÝ ROZMACH V PŘÍSTAVNÍ ČTVRTI

Nápad, když je dobrý, může být mnohdy jako vlna: nedá se zastavit. Tak tomu bylo i v případě nové přístavní budovy ve městě Bregenz. Jedinečná stavba v rozmáchlé formě, která téměř nemohla být realizována. Avšak z referenda vzešlo rozhodnutí: Nyní nová přístavní budova stojí a obyvatelé Bregenze jsou nadšeni svou "Vlnou Bregenz".

SYMFONIE Z BETONU, SKLA A DŘEVA

Není divu, že lidem se nový přístav líbí. Ten již nemá být pouhým překladištěm,nýbrž zve k trávení volného času. Jeho srdce tvoří "vlna" kterou vytvořili architekti Nägele, Waibel, Spagolla, Ritsch a Steinmann. Přístavní budova je lehká a otevřená s jemnou siluetou. 60 metrů dlouhý, prohnutý betonový skelet ve formě listu spočívá na betonových nosnících. Budova je opláštěna 80 skleněnými křídly, která jsou přes den otevřena. Interiér, provedený ze dřeva a "plášť" budovy se prolínají ve všech částech této organické stavby. "Ústřední myšlenka byla, nezastavět plochu mezi městem a jezerem nýbrž umístit budovu přístavu souběžně s velkými loděmi", říká architekt Elmar Nägele o své vizi uspořádání.

KOMPLETNĚ EKOLOGICKÉ

Při realizaci věnovali architekti velkou pozornost šetrnému chování vůči přírodě. Proto vybírali všechny stavební hmoty pro přístavní budovu podle kritérií ekologické náročnosti výroby. Také systém chlazení a vytápění šetří energii díky zemnímu absorberu v základových pilířích. Do ekologické koncepce zapadá i to, že všechny dřevěné prvky jsou povrchově upraveny produkty značky ADLER.

Obložení stěn a stropů i bar jsou kompletně z dubu. Produkty ADLER Legno-Öl a Pullex Plus-Lasur perfektně vykreslují objekty, zhotovené stolařským závodem Stolařství Frick/Burtscher a chrání je před sluncem, větrem a počasím. "My jsme přece již nějakých 20, 30 let členy ‚ Fanclubu značky ADLER' a víme, že právě u takto mnohostranného projektu se na tyto produkty můžeme spolehnout", říká Christof Frick ze stolařství, které zakázku realizovalo.

Informace o projektu
Objekt
Budova přístavu ve městě Bregenz
Použité produkty
Projektant
Nägele, Waibel, Spagolla, Ritsch a Steinmann
Dokončení
2010
Provádějící firmy
Stolařství Frick / Burtscher Holz mit Technik Gmbh

Zum ADLER Online-Shop: