Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Řada designového nábytku ve smělých barvách

Elegantní styl pro řemeslnou jizbu

Řada designového nábytku ve smělých barvách

Z TRADICE DO MODERNY

Tradiční stolařské řemeslo. Již přes 80 let. To je firma Forcher ve městě Lienz. Nebo lépe řečeno: to byla firma Forcher. Východotyrolští stolařští profesionálové se rozhodli učinit další krok a otevřít dveře do velkého, pestrého světa designu. Sortiment byl předělán, obzor rozšířen. Kdo chce oslovit nové vrstvy zákazníků, musí se něčeho odvážit: Udělat krok z tradice do moderny. Ze selské jizby do prostoru. Od rustikálního dubu k růžovému laku.

KREATIVNÍ KONCEPCE

Byla vytvořena nová řada designového nábytku: "Forcher Creative" - jedení, spaní a bydlení v novém provedení. Extravagantní návrhy, moderní materiály a smělé barvy - to vše přinesl mladý návrhář Christian Wildauer z Fügenu do východotyrolské stolařské dílny: "Byl to odvážný krok firmy Forcher: tradiční podnik najednou vsadí na extravagantní design. Ale vždy přece jde o to, vyvíjet se dál, nezůstat stát - Země se přece točí dál", říká Wildauer.

SVÉHLAVÉ NÁVRHY

"Puristické, nadčasové s 'určitým čímsi', to znamená: s efektem znovupoznání" - tak popisuje sám návrhář své odvážné nábytkové kreace. Servírovací stůl "Rock" (Skála) například má strohou základní formu. "Aha-efekt" je přelom, který na sebe poutá pozornost. Který připomíná nepravidelnost skalního výběžku - a tak propůjčuje tomuto kusu nábytku své jméno. "Endless" (Nekonečný) se jmenuje moderní jídelní kout ? la Forcher: rozverná, vzdušná lavice se stolem, který budí dojem, jako by se vznášel. A prostor pro nohy je zaručen ze všech stran. Skleněná vitrína a úložný prostor v jednom je "Fifty-Fifty": Co má být ukazováno, je umístěno za sklem, vše ostatní je ukryto hned vedle. Prostor pro vystavení plus úložný prostor. Polovina sklo, polovina dřevo.

MÓDNÍ STOLAŘI

"Naši stolaři reagovali na nový vzhled s velkou zvědavostí", vysvětluje Andreas Wolsegger ze stolařství Forcher. "Přechod na novou řadu nebyl vůbec žádný problém." Strach z neznáma? Po tom ani stopy! "Je to přece velká příležitost, posunout naši firmu, která vyrostla v rustikálním segmentu a v něm si také udělala jméno, do nového světla."

 

K tomu přispívají i produkty značky ADLER. A přinášejí tu nejlepší povrchovou úpravu na správné místo. V podniku Forcher se využívá prakticky celá paleta inovačních řešení pro laky - moderní mořidlové systémy stejně jako ekologické vodou ředitelné laky. A ADLER Pigmopur zajišťuje speciální porci barvy ve vlastním domově: Ať již jde o enciánovou modrou, bordó-fialovou nebo melounově žlutou - ADLER vystihne ten správný barevný odstín!

Informace o projektu
Objekt
Řada designového nábytku "Forcher Creative"
Použité produkty
Projektant
Návrhář Christian Wildauer
Dokončení
průběžně
Provádějící firmy
Stolařství Forcher, Lienz

Zum ADLER Online-Shop: