Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Dovolená ve vlastním domě

ADLER je symbolem ráje

Dovolená ve vlastním domě

Výrobci oken viděli již mnoho domů. Pohodlné, moderní, malé, prostorné a nezřídka i luxusní. Ale že bude někdy dělat okna pro vilu jako byla tato, se jednateli firmy Döpfner Fenster, panu Franku Döpfnerovi nikdy ani nesnilo. Luxus není pro tuto vilu tím správným výrazem. Na oknech a spektakulárních skleněných plochách se opravdu nešetřilo.

NORMÁLNÍ JE LIŠIT SE

Vila o ploše cca 2.000 metrů čtverečných? Pěkné. Vila uprostřed jižních moří Tichého oceánu, na osamoceném ostrově, přímo u moře? To jednomu vyrazí dech. Ale pan B. z Indie si to může dovolit. Svůj sen o prázdninovém sídle zrealizoval v Karibském moři na ostrově Anguilla, který sousedí s ostrovem Sv. Martin, když si dal postavit vilu, která zastíní i ty nejsmělejší okázalé hollywoodské rezidence.

 

U objednávky jako je tato jde o dvě věci“, říká Frank Döpfner, „Kvalitu toho nejvyššího stupně a jedinečnost. Se standardizovanými okny zde nepořídíte.“ Tato objednávka byla přesně tím pravým pro výrobce oken z Gerolzhofenu (D), který jde se svým bratrem již dlouho vlastní cestou. Pár věcných dat dokládá, co tím Döpfner myslí: „Některá okna dosahují plochy 27 metrů čtverečných, pod nimi je posuvné zařízení, složené z devíti částí o šířce 9 metrů a výšce 5,5 metrů. To pro nás byla obrovská výzva“, dodává. Ale nic, co by bratři Döpfnerové nedokázali vyrobit. Fotky z vily hovoří za vše: Okna v přední části domu dodávají šťastným majitelům domu pocit neohraničenosti, vzdušnosti a lehkosti, pocit spojení s rajskou přírodou uprostřed moře - jedno jestli se ve skutečnosti zrovna koupou ve vaně, nebo sedí na sedačce v obýváku či leží v posteli.

ZOSTŘENÉ PODMÍNKY

Ačkoli byl celý objekt velmi neobvyklý - co se týče polohy, rozlohy až po plochu oken - byla jedna věc, u které bratři Döpfnerové nechtěli o exotice ani slyšet: Dřevo: "Tropické dřeviny jsou pro nás absolutním tabu“, říká Frank. Proto jsou okna na tomto ostrově zhotovena ze smrků, které vyrostly v bavorském lese a mají patřičnou certifikaci. Obstály i v zostřených podmínkách Karibského moře: Zvnějšku dřevo chrání hliníková vrstva, která byla předem anodizovaná práškem na ochranu proti působení slané vody, stejně jako celé obložení. Veškerá okna - a jde o plochu 500 metrů čtverečných - jsou odolná vůči působení hurikánu. Bezpečnostní opatření, na které by se v Karibiku nemělo zapomínat. Praxe již prokázala důležitost tohoto rozhodnutí. „Koncem roku 2011 řádil na ostrovech Anguilla a Sv. Martin hurikán“, vypráví Fank Döpfner. „Všechny vily v okolí byly zničeny, jenom naše okna vydržela!

ADLER SYMBOLEM USKUTEČNĚNÍ RÁJE

Moderní tmavý vzhled oken z pohledu interiéru a jejich perfektní ochranu zaručuje kvalita firmy ADLER. S žádnou jinou firmou bratři Döpfnerové ani nepočítali. Pro povrchovou úpravu vyvinul tým firmy ADLER pro bratry z Gerolzhofenu specifické odstíny, tmavou černohnědou „F 58“, přelakovanou krycím lakem ADLER Acryl-Spritzlack, které nyní zdobí vilu v Karibiku. Smrková okna jsou navíc chráněna máčecí impregnací Aquawood Tauchimprägnierung a mezivrstvou  Aquawood Intermedio. 

 

Že bude tirolský ADLER symbolem realizace zcela ojedinělého a vzdáleného ráje, by nikoho v danou chvíli ani nenapadlo. Ale tak je to s kvalitou: Cení si ji lidé na celém světě, zvláště pak na osamoceném ostrově v Karibiku.

Zum ADLER Online-Shop: