Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Lakování skla pomocí válečku

Produkty ADLER určené k barevnému lakování skla jsou odolné proti působení světla a snadno zpracovatelné.

Sklo je designový prvek, který určuje akcenty, dodává osobitý ráz a eleganci. Co se barev týče, neexistují dnes pro sklo žádná omezení: Pomocí jednoduchého lakování válečkem lze v mnoha barevných kombinacích individuálně ztvárnit zadní desky kuchyňských linek, stolové desky, či další skleněné kusy nábytku. ADLER Vám ukáže, jak na to:

 

Krok 1: Očistit sklo

Nejvhodnějším sklem je bílé sklo, které neovlivní zvolený barevný odstín laku. Plochu skla, které chcete lakovat, zbavte mastnoty pomocí ředidla ADLER Waschverdünnung nebo čistým acetonem. Následně plochu ještě očistěte čističem ADLER Clean-Grundreiniger a vytřete povrch do sucha. 

 

Krok 2: Nalakovat

Lakovacím válečkem naneste na sklo ADLER Pigmopur v požadovaném odstínu (na obrázku použit RAL 5021 Wasserblau). Doporučujeme plochu dvakrát nalakovat bez mezibrusu, obzvláště u odstínů se špatnou krycí schopností jako je např. oranžová, žlutá nebo červená. Před nalakováním druhé vrstvy by měl nátěr schnout nejméně 5 hodin. 

 

Dodateční pomocníci

Pigmofix G pro lepší odolnost:

Tento prostředek zvyšuje odolnost laku na povrchu skla a chrání je proti vlhkosti. 

 

Pigmofix V pro lepší průběh:

Tento speciální prostředek byl vyvinut za účelem rovnoměrného nanesení laku bez viditelných pruhů, čímž se usnadní průběh zpracování. 

 

Oba přídavné prostředky je možné v případě potřeby přidat k laku v následujících poměrech:

 

100 dílů ADLER Pigmopur 24005 ff v požadovaném odstínu

+ 5  dílů ADLER Pigmofix G 90699

+ 10 dílů ADLER DD-Härter 82010

+ 10 - 20 dílů ADLER Pigmofix V 90694.

Popis Velikost Formát
pdf: Flyer Glaslackierung 4.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: