Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Údržba nebo opravy olejem na podlahy Pullex Bodenöl

Slunce, vítr a vlhkost - těmto povětrnostním vlivům je každým dnem vystavena vaše dřevěná terasa, podlaha na balkoně nebo cestička v exteriéru. To může vést k nepěkným trhlinám, vymývání, růstu řas nebo k šednutí. Proto by se mělo každé dřevo použité na terasách, a to i exotické dřevo jako bangkirai nebo massaranduba, pravidelně ošetřovat speciálním olejem, například olejem na podlahy Pullex.


18.08.2011

"Údržba a rekonstrukce drevených teras

 

Již pri výberu dreva pro svou terasu nebo zahradu byste se meli zvlášte zamerit na dlouhou životnost tohoto materiálu. Pro drevenou terasu je nejvhodnejší modrínové drevo, ale také exotická dreva bangkirai* nebo massaranduba**. U všech teras je duležitá pravidelná údržba vhodným olejem na drevo, napr.

Pullex Bodenöl:

  • Pri novém náteru provedte 2 x tenký náter podlahového oleje Pullex Bodenöl.
  • U neporušených drevených teras doporucujeme provádet údržbu každý rok.
  • Pri renovaci zvetralého dreva terasy je nutné predbežné ošetrení prípravkem ADLER Holzentgrauer, po nemž následuje dvojí tenký náter oleje na podlahu.

 

A funguje to takhle:

 

Je-li to zapotrebí, odstrante šedé plochy. Pokud je vaše drevená terasa již na nekolika místech zašedlá, je dobré ji nejprve ošetrit prípravkem ADLER Holzentgrauer. Pro snížení nasákavosti celou plochu namocte a poté na ni nanášejte štetcem nebo kartácem prípravek ADLER Holzentgrauer. Po 10 až 20 minutách pusobení omyjte drevo terasy velkým množstvím vody nylonovým nebo korínkovým kartácem.

 

Pro práci potrebujeme suchý, cistý a nosný podklad, a proto ponechte drevo po odstranení šedých míst nekolik dnu schnout. I když není zapotrebí predbežné zpracování, musí být drevo terasy cisté, suché a nosné pro náter oleje na drevo. Drevo bohaté na pryskyrici s Kö 120 peclive prebruste a ocistete nitroredidlem (viz tip pro odstranení pryskyrice). Cím dukladnejší a cistejší bude drevo po predbežném ošetrení, tím krásnejší a rovnomernejší bude také následující náter olejem na drevo. Také predem odstrante hrubá vlákna a úlomky dreva.

 

Následuje nános oleje na drevo – tedy ošetrení prípravkem Pullex Bodenöl. Tento speciální olej na drevo nanášejte štetcem rovnomerne a bez prebytku na celou plochu. U velkých drevených teras vám práci usnadní široký kartác s násadkou. Po 12 hodinách sušení provedte druhý náter. Tak docílíte optimálního výsledku. Duležitá poznámka: nanášejte v tenké vrstve!

 

Pro veškeré drevené prvky platí jedno pravidlo: následnou údržbu provádejte vcas a pravidelne! Vyhnete se tak namáhavé renovaci. Nezáleží na tom, zda chcete ošetrovat drevené terasy, zahradní nábytek, okna nebo domovní dvere v exteriéru, s produkty znacky ADLER máte na své strane silného pomocníka.

 

 

Další vhodné tipy a triky:

 

Renovace drevených oken, dverí a zimních zahrad prípravkem Pullex

Renovace drevených fasád renovacním systémem Pullex-Renoviersystem

 

 

Informace o druzích dreva:

 

*Massaranduba:

Massaranduba se stále casteji používá místo dreva bangkirai, jehož je v poslední dobe nedostatek. Massaranduba patrí k nejtvrdším užitkovým drevum a zvlášte se využívá pro drevené konstrukce v exteriéru, respektive jako drevo pro zahradu.

 

**Bangkirai (Bankirai):

Prevážne homogenní drevo bangkirai je žlutave hnedé (casto olivove hnedé), má vysokou hustotu, je težké, a jeho hodnoty pevnosti jsou tudíž vysoké. Bangkirai se proto casteji využívá pro konstrukce v exteriéru, ale také pro zhotovení velmi odolných podlah, namáhaných a pracovních ploch.

Zum ADLER Online-Shop: