Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Časté dotazy - Otázky & odpovědi

Vyberte prosím tématickou oblast

Obecná témata

Co je to ACC2?

Co je to ACC2?

Za těmito třemi písmeny se skrývá "ADLER Creative Coatings" - perspektivní vývoj pro továrnu na laky. U společnosti ADLER sázíme na zcela novou strukturu inovace a jsme připraveni jít i nekonvenčními cestami. Našim projektem ACC2 jsme vytvořili pravidla pro inovace.

Jaký vliv mají barvy na tělesné a duševní rozpoložení člověka?

Jaký vliv mají barvy na tělesné a duševní rozpoložení člověka?

Co dnes ve věci barev zkoumají psychologové, je známé již od dob antiky: Barvy působí na stav naší mysli. Mohou uklidňovat, vyvolávat ospalost nebo povzbuzovat. A právě mezi vlastními čtyřmi stěnami, kde obzvláště jde o to, abychom se tam cítili dobře, patří volba správného barevného odstínu k nejdůležitějším rozhodnutím ohledně zařízení interiéru.

 

Společně se švýcarskou návrhářkou barev Danielou Späth byl vyvinut vzorník barev ADLER Emotion Colors. V něm jsou představeny barevné řady Žlutá, Oranžová, Červená, Růžová, Fialová, Modrá, Zelená a Žlutozelená, podrobně popsány jejich účinky a uvedeny vhodné oblasti použití. Nový vzorník pro barevné poradenství poskytuje perfektní podporu pro cílené používání barev.

Jak funguje kontrola a příprava podkladu u kovů?

 • Krok 1:
  Volnou rez odstraňte drátěným kartáčem nebo brusným prostředkem, zbytkovou rez produktem ADLER Ferroblock přeměňte.

 • Krok 2:
  Vybruste bodovou podpovrchovou korozi.

 • Krok 3:
  Pozinkované plochy a hliník odmastěte a zároveň přebruste pomocí odmašťovače ADLER Entfetter a produktu Scotch-Brite a tím ji současně přebruste.

Jak funguje kontrola a příprava podkladu u dřeva?

 • Krok 1:
  Zkontrolujte pevnost podkladu nehtem napříč přes dřevěná vlákna. Jsou-li škrábance silné, je bezpodmínečně třeba odstranit volnou dřevěnou hmotu mosazným drátěným kartáčem nebo brusným prostředkem.

 • Krok 2:
  Nepřilnavé zkřehlé staré nátěry odstraňte prostředky na odstraňování starých nátěrů ADLER nebo horkovzdušnými přístroji.

 • Krok 3:
  Proveďte několik podélných a příčných řezů v intervalech 1 mm. Přiložte silnou lepicí pásku a strhněte. Ulpívají-li částečky na lepicí pásce, je třeba nátěr odstranit.

Jak funguje kontrola a příprava podkladu u zdiva?

 • Krok 1:
  U prasklin: trychtýřovitě otevřete, např. stěrkou a vyplňte vhodnou stěrkovací hmotou (na fasády používejte speciální spárovací hmoty bez obsahu sádry).

 • Krok 2:
  Zabarvení od vody nebo nikotinu (žlutavé, hnědavé) produktem ADLER Isocryl nejprve zatřete!

 • Krok 3:
  Sprašující nátěry zpevněte základními nátěry ADLER.

Co je to HighRes?

ADLER HighRes® je pečeť kvality, jíž se hlásíme k nejvyšší kvalitě v souladu s nejpřísnějšími ekologickými standardy. Revoluční polymerová technologie, vyvinutá společností ADLER, otevírá nové obzory pokud jde o odolnost, životnost a zpracování. Pečeť kvality HighRes® získají pouze nízkoemisní lakové systémy pro nejvyšší požadavky na kvalitu. Používáním speciálních surovin určujeme nová měřítka v oblasti povrchové úpravy.

Co hovoří pro vodou ředitelné laky?

Vodou ředitelné laky ADLER chrání ekologicky a přesto spolehlivě. I přes velmi nízký obsah rozpouštědel splňují vodou ředitelné laky vysoké standardy kvality pro řemeslné provozovny a průmysl.

Moderní systémy vodou ředitelných laků v mnoha ohledech překonávají laky na bázi rozpouštědel - ekologicky i ekonomicky (např. plnivostí, recyklovatelností, pružností).

Co jsou to prostředky na ochranu dřeva?

Za prostředky na ochranu dřeva se považují pouze produkty, které obsahují biocidní účinné látky, aby předcházely napadení houbami nebo hmyzem nebo aby likvidovaly již existující napadení (B = prevence proti modrání, P = prevence proti houbám, Iv = prevence proti hmyzu, Ib = účinný pro potírání hmyzu). Společnost ADLER nabízí širokou škálu vyzkoušených prostředků na ochranu dřeva pro různé oblasti použití.

Zum ADLER Online-Shop: