© Teamwork Salondesign
Interiéry

Jemné, zdánlivě skutečné dřeviny

Co byste si přáli za dřevinu? Chtěli byste elegantně zrnité tropické dřevo? Desky ze staletého stromu sekvoje? Charakteristický dřevěný trám z tyrolské horské stodoly? Nic z toho není pro rakouskou rodinnou společnost SUN WOOD by Stainer problém. Tým generálního ředitele Arno Stainera vyvinul inovativní nátěry a dokončovací procesy, které dávají místnímu dřevu z udržitelného hospodářství individuální a neobvyklý vzhled.

© Teamwork Salondesign
© Teamwork Salondesign
© Teamwork Salondesign

Vše je možné

Společnost SUN WOOD by Stainer shromáždila nejkrásnější dřeva z celého světa - od havajských Koa až po staré alpské dřevo - a digitalizovala jejich povrch pomocí moderního 3D velkoformátového skeneru. Autentické dekory se poté pomocí vysoce kvalitního tiskového procesu aplikují přímo na pečlivě připravené dřevo. „V zásadě můžeme tímto procesem dát všem dřevěným prvkům speciální povrch, od desek z masivního dřeva přes lepené trámy a třívrstvé desky až po 15 metrů dlouhé dřevěné trámy,“ vysvětluje Stainer. Zpracovatelé dřeva si tak mohou vybrat z prakticky neomezeného výběru jednotlivých povrchů a zároveň si užít všech výhod, které zpracování místních dřevin nabízí. „Odpadní dřevo musí být zbaveno škůdců a pracným způsobem chráněno, tropická dřeva se často obtížně zpracovávají a jen zřídka pocházejí z udržitelného hospodářství,“ říká Stainer, který ve své společnosti zpracovává dřevo pouze z místního lesnictví certifikované PEFC.

Moderní se setkává s rustikálním

Společnost SUN WOOD by Stainer založením kadeřnického salonu v Mnichově nedávno ukázala širokou škálu designových možností. Návrháři interiérů z Teamwork Salondesign spojili moderní prvky, jako je pohledový beton a ocelové kolejnice, s rustikálním vzhledem starého dřeva spáleného sluncem. Obklady stěn, čela nábytku a toaletní stolky, stejně jako podlouhlé toaletní stolky, jsou vyrobeny ze třívrstvých smrkových panelů, které byly vylepšeny autentickým vzhledem starého dřeva. Pro dosažení optimálního výsledku byly desky z masivního dřeva nejprve ručně nasekány. Dřevo bylo poté opatřeno základním nátěrem Bluefin Isospeed od společnosti ADLER a po potisku vrchním nátěrem ADLER Aqua-Resist v extrémně matném stupni lesku G5. Základní nátěr zaručuje optimální přilnavost tištěné dekorace a zajišťuje přesnou reprodukci barev, zatímco vrchní nátěr chrání povrch před poškrábáním a skvrnami od vody. „ADLER má mnoho zkušeností a odborných znalostí v oblasti digitálního tisku a podporuje nás typy nátěrů, které jsou optimálně přizpůsobeny našim materiálům a našemu procesu tisku,“ říká Stainer. „To nám umožňuje poskytovat zpracovatelům dřeva, návrhářům a architektům individuální a udržitelné dřevěné povrchy nejvyšší kvality a trvanlivosti.“

 

© by adler-lacke.com