© Truhlářství SKOUPIL
Interiéry

Když se spojí dřevo a víno

Rod Sedláků hospodaří na svých vinicích už po čtyři generace. Jejich předkům vždy pomáhali při práci koně, sedlák s koněm se proto dostal i do znaku vinařství. Symbolizuje píli a poctivost v přístupu k vínům i lidem. Odrůdy vína, které na zdejších vinicích Sedlákovi pěstují, jsou typické pro oblast Velkých Bílovic. Díky zkušenostem a znalostem předávaným po několik pokolení vínům i současná generace vinařů rozumí, a to milovníci vín náležitě oceňují.

© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL
© Truhlářství SKOUPIL

Za vůní dřeva

Firmu založil roku 1995 Miroslav Skoupil v krásném jihomoravském vinařském městečku Velké Bílovice. Nejprve živnost provozoval při zaměstnání, ovšem krása a vůně dřeva mu tak učarovaly, že ji od roku 1997 provozuje jako hlavní činnost. Firma se postupně rozrůstala a dnes ji už tvoří přes dvacet lidí.

Truhlářství je zaměřeno na komplexní realizaci interiérů včetně nábytku, dveří, oken, schodišť, vrat, výrobu moderních kuchyní a v poslední době i na vybavení vinných sklepů, restaurací, hotelů a penzionů. Pan Skoupil neustále sleduje nejnovější trendy, materiály a technologie a využívá je ve svých realizacích. Samozřejmostí je však i tradiční výroba z masivu. Dosah působnosti firmy není zdaleka omezen jen na jižní Moravu. Mezi referencemi naleznete realizované interiéry po celé České republice včetně Prahy.

Společné hodnoty, společné dílo

Poctivost, pracovitost a spokojený zákazník – to jsou hodnoty, které obě firmy vyznávají. Není tedy divu, že projekt, na kterém spolupracovali – nové kanceláře a prodejna vinařství – se tak vydařil. Truhlářství Skoupil vtisklo celkový ráz interiéru. Navrhli a vyrobili kuchyni, nábytek, reverzní, posuvné i klasické bezfalcové dveře. Velká pozornost byla věnována preciznímu provedení detailů. Interiér působí elegantně, sofistikovaně a vzdušně, současně však nechává vyniknout i vystaveným vínům.

Byla použita dubová dýha v kombinaci s laminovanými a lakovanými povrchy. Jako povrchová úprava pro dubovou dýhu byl zvolen extrémně odolný matný lak ADLER PUR-Antiscratch ve stupních lesku G5 a G30 a PUR-Naturmatt, který podtrhne krásu tradičního přírodního dřeva, ale zároveň jej chrání i ve velmi frekventované provozovně. Dokonalý kontrast a moderní nádech poskytuje nábytku vysoce lesklý lak Pigmopur v bílém odstínu. V takovém vinařství je radost vybírat víno k slavnostní příležitosti, ale také pracovat.

Tak na zdraví – a na další podobně zdařilé spolupráce!

© by adler-lacke.com