Ⓒ IVAH
Interiéry

Mimořádná rekonstrukce brněnské vily

Nevšední rekonstrukce brněnské vily a splnění speciálních požadavků klientky, to spojuje tuto mimořádnou referenci ze srdce Evropy. Aby bylo docíleno vzhledu dřevěného povrchu dle vzácných vzorků klientky z Ameriky, bylo použito speciálních povrchových úprav a laků. Tím byl vytvořen unikátní vzhled starého dubu s patinou, který byl následně použit na všech prvcích v interiéru. Atmosféra celého interiéru je tím spojena do elegantního a harmonického celku. Odborná spolupráce realizátora a našich techniků hrály v tomto výjimečném projektu klíčovou roli.

Brněnská firma HEMA Puls s.r.o. je odborníkem na realizace specifických požadavků svých zákazníků. V projektu, který vám představíme, dokázali, že skutečně dovedou splnit každé přání. A kdo nás zná, ten ví, že ADLER Česko s.r.o. takové profesionály vždy rád podpoří! Společná cesta HEMA Puls a ADLER začala již před více než 20 lety ve Vídni. Tam společnost HEMA Puls poprvé objevila produkty ADLER a „na vlastní povrchy“ vyzkoušela jejich kvalitu. Od té doby na ADLER spoléhá a ví, že se o produkty a odborníky ADLER může za každých okolností opřít.

Kompletní realizace v nejvyšší kvalitě

Firma HEMA Puls se zabývá realizací staveb, interiérů a fotovoltaických systémů. Dokáže vám pomoci s celým procesem cesty za vaším vysněným domovem – od prvotní jiskry nápadu přes podrobný návrh interiéru zrcadlící vaši osobnost až po finální dodávku zařízení a stavby. Díky tomu, že společnost disponuje vlastní truhlářskou a čalounickou dílnou, lakovnou a kovovýrobou, má dohled nad realizací všech prvků a detailů interiéru. Jen tak je možné stabilně dosahovat té nejvyšší kvality. A tak má HEMA Puls na kontě celou řadu výjimečných realizací, jako jsou interiéry obchodních center, restaurací a kaváren, hotely i obytné prostory. A na prohlídku jedné ukázkové rekonstrukce starší vily v Brně vás nyní zveme!

Speciální požadavky – speciální řešení

Stavba se nachází v brněnské vilové čtvrti. Ve vile vznikly dvě bytové jednotky – byt dcery a byt rodičů. Klientka měla speciální přání – a HEMA Puls každou takovou výzvu vítá s otevřenou náručí. Tímto přáním bylo přiblížit dřevěné povrchy v interiéru bytu rodičů co nejvíce kousku starého rozpraskaného dubového dřeva, který si klientka přivezla z Ameriky. Firma ADLER Česko s.r.o. tedy ke spokojenosti majitelky vily vyvzorovala na rozpraskanou (lehce kartáčovanou) dubovou dýhu vzorek tak, aby se co nejvíce podobal požadovanému vzhledu starého dubu. Na dubovém dřevě pro interiér tedy byla použita povrchová úprava Pigmopur v odstínu NCS následovaná speciální lazurou Arova Antik-Patina ve dvou barevných odstínech. Arova Antik-Patina je pigmentová lazura na dosažení efektu stárnutí neboli vytvoření realistického efektu patiny. Celou skladbu završil vysoce odolný bezbarvý lak PUR Antiscratch ve stupni lesku G5.

Osobitá elegance díky povrchové úpravě na míru

Tuto speciální povrchovou úpravu vytvořenou na míru najdete na kuchyňské lince, jídelním a konferenčním stole, v zádveří i koupelně, schodech nebo třeba na dveřích a okolním obložení. Tento společný prvek – starý dub s patinou – dokonale ladí s tlumeným šedobéžovým nátěrem stěn, propojuje celý interiér a dodává mu dojem klidné elegance. Vila tak ani přes některé studeně působící moderní materiály – jako je chromový povrch lustru nad jídelním stolem, hladká betonová podlaha, ocelové podnože židlí nebo kuchyňský ostrůvek s povrchem vyvedeným v černém mramoru – vůbec nevyvolává pocit odtažitosti a neosobnosti, ale naopak působí velice příjemně. V bytě dcery byla na nábytku a dveřích použita dubová dýha mořená na světlý odstín mořidlem Arova Spritzbeize Weiss a dokončena transparentním dvousložkovým PUR lakem na nábytek Ratiopur G10/Legnopur G10. Ten dodal požadovanou trvanlivost a odolnost a zároveň nechal vyniknout bíle mořenému dubu. Interiér s čistými liniemi nábytku tak působí svěže a vzdušně – přesně tak, jak si to mladá dáma přála. Jak je vidět, spolupráce odborníků, kteří do své práce dávají srdce, přináší vskutku výjimečné výsledky. A použití produktů ve vysoké kvalitě a se špičkovou výdrží je pomyslnou korunou celého projektu.

© by adler-lacke.com