© Schreinerei Biermaier
Interiéry

Přímý zásah na dohled

Při hledání schopného tesaře pro svůj prázdninový dům v krásném Bischofswiesenu v Berchtesgadeneru trefil Mnichovan do černého. Ukázalo se, že měl na místního tesaře Biermaiera nos: Protože i v srdci domu - lovecké místnosti, která se ukázala být více než náročným počinem - Stefan Biermaier nehodil flintu do žita.

© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier
© Schreinerei Biermaier

Vkus

Je špičkovým odborníkem ve své oblasti: „Pro našeho zákazníka jsme jsme byli schopni vybavit celý jeho prázdninový dům nábytkem,“ říká Biermaier. Když však došlo na opravu lovecké místnosti staré více než 70 let, musel mistr tesař použít veškerý svůj vkus a dovednosti - stejně jako úspěšní lovci. Nejprve měl na mušce počáteční situaci: „Budova pochází z roku 1947. Lovecká místnost nebyla od té doby renovována. Stav byl odpovídajícím způsobem špatný: stěny byly extrémně křivé a nesvíraly pravý úhel, strop strašně poklesl. V místnosti také nebyly žádné radiátory ani elektrická připojení, “ohlédne se Bischofswiesener. Poté se se svým týmem vydal na stopu: „Diskutovali jsme se zákazníkem o jeho přáních a nápadech, následovali výkresy, vzorky materiálů a samozřejmě nabídka byla zdarma. Protože za vybaveních běžného provozu jdete do obchodu s nábytkem - ale pokud chcete něco individuálního a kreativního, půjdete k nám, “říká Biermaier s hrdostí.

Trpělivost

Truhlář trefil svými nápady do černého: Zákazník byl nadšený návrhem vytvořit celou místnost ve venkovském, alpském, ale stále moderním a elegantním vzhledu dubu a starého dřeva. „Praskliny a suky jsme vyplnili pomocí ADLER Poly-Feinspachtel 2K v černé barvě,“ prozrazuje Biermaier. Pokud jde o povrch, vzal si k srdci nejvyšší loveckou ctnost: trpělivost! "Naolejovali jsme všechny předchozí práce." Olej silně zdůrazňuje charakter starého dřeva, což se mým zákazníkům vždy líbí, “vysvětluje tesař. Ale pro celou místnost? V žádném případě! "V tomto případě jsem nedoporučil naolejovaný povrch, protože celá místnost je vyrobena ze starého dřeva - a pokud je všechno dřevo natřené olejem, je to příliš mnoho," byl přesvědčen Biermaier. Ale i jeho „standardní lak“ ADLER Legnopur G30 se ukázal jako nevhodný: „Vypadalo to příliš jako lakované plochy,“ včas zhodnotil. Tesař tedy kontaktoval svého obchodního zástupce ADLER Josefa Doffa, který mu mohl okamžitě pomoci: Aduro Vitea byla zbraň, s níž mohl zajistit plný úspěch loveckého salonku. Barva 2K PUR chrání a udržuje přirozený charakter dřeva. „Povrch zůstává barevně zcela neutrální a není zalitý, takže vypadá, že nebyl lakovaný - ale se všemi výhodami lakovaného povrchu,“ chválí Biermaier: „Dokázal jsem zákazníka přesvědčit několika vzorky laku a ten byl naprosto nadšený.“

Zručnost

Tým čtyřčlenné společnosti proměnil loveckou místnost ve skutečný živoucí sen s dokonalým řemeslným zpracováním: dřevěný strop ve tvaru hvězdy se majestátně vznáší nad rohovým arkýřovým oknem a elegantně osvětluje nepřímým osvětlením. Odborníci z Biermaier koordinovali jejich instalaci, stejně jako všechna ostatní řemesla: Nové radiátory diskrétně zmizely za ručně vyrobenými dřevěnými mřížkami a také poskytují teplo prostřednictvím vyfrézovaných vzduchových otvorů v parapetu. Stávající prvky, jako jsou silné trámy mezi okny, byly dokonale integrovány do nového designu. Celá místnost má přirozený, nenápadný charakter, a to i přes velmi živé staré dubové dřevo - a Biermaier působivě dokázal: Ví, jak věci fungují!

 

www.wohnwelt-biermaier.de

© by adler-lacke.com