Fasády

ADLER - Efekt starých horských chalup

Stejně jako je žádaná krása efektu starodávného nábytku pro nábytkové díly, tak je žádaný vzhled starých horských chalup u dřevěných fasád. Obě aplikace mají společné to, že díky různým barevným nátěrům mohou vznikat jedinečné barevné efekty. Ale co se skrývá za efektem starých horských chalup?

Der ADLER Almhütteneffekt ist dem Look uralter Almen nachempfunden.
Schritt 1: Fichtenholz bürsten
Schritt 2: Erster Anstrich: Beginnen Sie bei den Kanten
Schritt 2: Erster Anstrich: Danach streichen Sie die Flächen satt-in-satt
Schritt 3: Bürsten nach dem ersten Anstrich
Schritt 4: Zweiter Anstrich
Schritt 4: Zweiter Anstrich
Fertig ist der Almhüttenlook!
Variante 2: Pullex 3in1-Lasur im Farbton RAL 9005 Tiefschwarz und dann im Farbton Kiefer
Variante 3: Pullex 3in1-Lasur im Farbton RAL 7036 Platingrau und im Farbton ST 05/4 Silberrücken.
Alle 3 Varianten im Überblick

Horské chalupy jsou celoročně vystaveny UV-záření a dalším povětrnostním vlivům.  V důsledku toho často velmi rychle vznikají zašedlé a jakoby ožehnuté dřevěné fasády se zajímavými efekty. Ale to potřebuje čas a trpělivost, jelikož takové jedinečné stěny nevzniknou přes noc. Nebo snad ano? S novým efektem starých chalup od firmy ADLER můžete takový vzhled vytvořit během několika kroků i na novém dřevě a zcela dle Vašeho gusta. Kromě toho nemusíte používat žádné výjimečné výrobky, pouze potřebujete aplikovat dva nátěry lazury Pullex 3v1 ve dvou odlišných barevných odstínech. A jak tento efekt v praxi funguje, Vám ADLER ukáže krok za krokem:

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Příprava

  Okartáčujte neošetřené smrkové dřevo kartáčovacím strojem nebo použijte již okartáčované smrkové dřevo. Plochy určené pro nátěr musí být suché, čisté a bez prachu. Kromě toho si pro tuto barevnou variantu obstarejte lazuru Pullex 3v1 namíchanou na barevný odstín RAL 9005 Tiefschwarz a také v odstínu Teak.

 2. Krok 2: První nátěr

  Kartáčované upravené dřevo natřete lazurou Pullex 3v1 v barevném odstínu RAL 9005 temně černá. Nátěr se nejsnáze aplikuje pomocí štětce Solvamaxx. Nejprve je třeba natřít hrany.

 3. Poté můžete natírat velké plochy sytými nátěry způsobem tam a zpět po směru vláken. Natřené dřevo nechte zaschnout 4-6 hodin. Po uplynutí doby ale není dřevo zcela proschlé!

 4. Krok 3: Kartáčování po prvním nátěru

  Okartáčujte ještě vlhké dřevo. Nejlepšího výsledku docílíte ručně pomocí drátěného kartáče. Můžete klidně pracovat i proti směru vláken. Odstraňte vzniklý brusný prach a nechte dřevo proschnout dalších 6 hodin.
   

 5. Krok 4: Druhý nátěr

  Druhý nátěr proveďte s Pullex 3v1 v barevném odstínu Teak. Teak dodá dřevu načervenalý lesk. Postupujte stejně jako u prvního nátěru: nejprve hrany...

 6. ... a teď plocha. Hotová natřená prkna nechejte přes noc (cca 12 hodin) schnout.

 7. Výsledek

  Jedinečný vzhled staré horské chalupy je hotov! Díky jeho načervenalému vzhledu si můžete znovu užít dojem ožehnutého dřeva starých horských chalup.

 8. DALŠÍ VARIANTY
  Mírně hnědavě nažloutlého efektu lze docílit, pokud dřevo natřete nejprve lazurou Pullex 3v1 v barevném odstínu RAL 9005 temně černé, a poté v odstínu borovice.
  Chcete spíše světlejší a šedavý odstín povrchu? Pak využijte lazuru Pullex 3v1 v barevném odstínu RAL 7036 Platingrau (šedá platina) a v odstínu ST/05/4 Silberrücken (stříbřitá).

  POUŽITÉ PRODUKTY
  Pullex 3in1 Lasur: 
  Varianta 1: odstín RAL 9005 Temně černá a v odstínu Teak
  Variante 2: odstín RAL 9005 Temně černá a v odstínu Borovice
  Variante 3: odstín RAL 7036 Šedá platina a v odstínu ST 05/4 Stříbřitá Silberrücken.
    

  Video návod

© by adler-lacke.com