DIY / Domácí kutilové

Nátěr dřevěného nábytku ve 4 krocích

Proměňte dřevěnou komodu v jedinečný kousek s ADLER!

Už máte dost jednotvárnosti? Vytvořte ze svého obyčejného nábytku nezaměnitelný kousek - k tomu bude stačit nátěr ADLER 5in1 COLOR ve vašem oblíbeném odstínu! Jak na to, vám zde ukážeme: 

Budete potřebovat:

Jaký nábytek je vhodný k přetření?

 • Nejvhodnější je nábytek z ničím neošetřeného masivu (např. neošetřený dřevěný nábytek z IKEA jako IVAR nebo RAST). Ten zatím není opatřen žádným lakem či barvou a přetření je tedy rychlé a nekomplikované.

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Přebroušení

  Vyjměte zásuvky z komody a odmontujte úchytky. Všechny povrchy, které budete natírat, přebruste brusným papírem zrnitosti P240. Brusný prach odstraňte štětcem nebo hadříkem.

 2. Krok 2: První vrstva

  K nanášení barvy použijte štětec nebo váleček. Nejprve naneste barvu ADLER 5in1 COLOR na hrany a až poté na čelní plochy. Nátěr nanášejte dlouhými tahy ve směru vláken dřeva. Vnitřní plochy a další neviditelné plochy obvykle není potřeba natírat. Zejména u bočních ploch zásuvek by vrstva barvy mohla ztížit její vysouvání. Poté nechte povrch zaschnout přibližně 5-6 hodin. 

 3. Krok 3: Druhá vrstva

  Zaschlé povrchy jemně přebruste brusným papírem o zrnitosti P240 ve směru vláken dřeva. Tímto jemným mezibrusem odstraníte případné viditelné tahy nebo kapky barvy. Poté prach z broušení důkladně odstraňte a aplikujte druhou vrstvu barvy. Postupujte stejným způsobem jako při aplikaci první vrstvy. Po přibližně 5-6 hodinách schnutí je hotovo.

 4. Tip:

  Dodejte nově natřenému nábytku punc originality a natřete úchytky jiným odstínem barvy. Pokud jsou z kovu, nevadí. Barva 5in1 COLOR drží i na kovu. 

  Nebo si místo původních úchytek vyberte úplně nové dle Vašeho vkusu- třeba z porcelánu!

© by adler-lacke.com