ADLER Clean-Smart: Inovativní čisticí systém pro všechny lakovny

Moderní lakovací systémy zajišťují vysokou kvalitu a účinnost procesu nanášení.
20. 5. 2021

Moderní lakovací systémy zajišťují vysokou kvalitu a účinnost procesu nanášení. Systémy jsou však také extrémně náročné na údržbu a čištění, protože laky nejen velmi dobře přilnou k povrchu výrobku, ale také na lakovací potrubí, čerpadla a dopravní pásy. Čím vyšší jsou požadavky na kvalitu povrchu, tím pečlivěji musí být systémy čištěny - a tím více nákladů vzniká nákupem čisticích prostředků a prostojů strojů. Zejména malé objemy dávek často způsobují dodatečnou práci. Zde může pomoci ADLER Clean-Smart: Inovativní čisticí systém pro vodouředitelné laky zaručuje spolehlivé, efektivní a ekologické čištění všech nátěrových systémů, od ručních postřikovačů až po stříkací automaty.

Unikátní čisticí systém

„Jako prémiový dodavatel dodáváme našim zákazníkům nejen vysoce kvalitní řešení nátěrů pro každou oblast použití, ale také se považujeme za servisního partnera pro celý proces lakování,“ vysvětluje Daniel Pesserer, obchodní manažer ADLER pro nábytkářský průmysl. Zdůrazňuje: „Čištění nátěrových systémů je často podceňovaným aspektem procesu nátěru - prostoje způsobené ucpanými tryskami stojí drahocenný čas výroby, znečištěné linky nebo dopravní pásy zhoršují kvalitu natřeného povrchu.“ Z tohoto důvodu vyvinulo oddělení Výzkumu & vývoje předního rakouského výrobce laků ADLER Clean-Smart. Unikátní čisticí systém pro vodouředitelné laky zahrnuje ADLER Clean-Smart B&P pro dopravní pásy a lakovací linky nebo čerpadla, ADLER Clean-Smart Gel pro lakovací linky a ADLER Clean-Smart 2K pro dvoukomponentní systémy. Všechny čisticí prostředky se vyznačují vysokou účinností a vynikající čisticí silou - to šetří čas i peníze a udržuje nízké emise VOC. Kromě toho byly čisticí prostředky optimalizovány pro příslušnou oblast použití, vysvětluje vývojář ADLER Gerhard Schmid: „S ADLER Clean-Smart B&P jsme minimalizovali tvorbu pěny, abychom zabránili kontaminaci z přetékající nádoby.„ ADLER Clean Smart 2K je kompatibilní s mnoha různými tužidly a má extrémně nízký obsah acetonu - tužidlo nemůže vykrystalovat a kabely se vyměňují méně často. Inovativní gel ADLER Clean-Smart je u uživatelů obzvláště oblíbený, ví Schmid: „Díky své gelovité struktuře čisticí kapalina výborně přilne k lakovací linii a má obzvláště silný účinek. Tím se také odstraní staré zbytky laku, které by jinak mohly ucpat trysky nebo znečistit povrch laku. “

Univerzální a šetrný k životnímu prostředí

Od ručních stříkacích pistolí až po stříkací automaty nebo roboty, od velkých truhlářů až po výrobce průmyslových kuchyní a nábytku: ADLER Clean-Smart lze univerzálně použít na všechny nátěrové systémy pro vodouředitelné laky a je také kompatibilní s produkty jiných dodavatelů. Kromě toho systém boduje svou ekologičností, protože i přes svou silnou čisticí sílu má ADLER Clean-Smart výrazně nižší emise VOC než srovnatelné produkty. Maximální čisticí účinek s minimálním úsilím, univerzálnost a ohleduplnost k životnímu prostředí: ADLER Clean-Smart zajišťuje účinné a nekomplikované čištění aplikačních linek a zaručuje tak proces nanášení bez komplikací.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

 

© by adler-lacke.com