ADLER investuje 7,5 miliónu eur!

Přední rakouský výrobce laků, barev a ochranných prostředků na dřevo, společnost ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsko, nedopustila, aby jí hospodářský pokles vzal vítr z plachet, ale překonává tyto těžké časy tak, aby vzlétla ještě výš. Rodinný podnik investuje v roce 2021 krásných 7,5 milionu euro: kromě zaměření na digitalizaci půjdou peníze i do opatření na ochranu klimatu a energeticky úsporná řešení, nového plnicího systému na dezinfekční prostředky, technologií budoucnosti a rozšiřování servisních středisek ADLER.
17. 11. 2020

Rodinná tradice

„Zejména v náročných dobách je důležité nezůstávat v šoku, ale energicky řešit a aktivně utvářet budoucnost,“ zdůrazňuje výkonná ředitelka společnosti ADLER Andrea Berghofer. Tuto odvážnou strategii potvrzuje pohled na její rodinu, a tedy i na historii společnosti: babička Hermine Berghofer koupila během druhé světové války auto pro budoucí obchod s barvami. Krátce po návratu z fronty zakladatel společnosti Johann Berghofer už plánoval novou budovu výrobního závodu na okraji města Schwaz. A zatímco jiní odkládali investice vzhledem k ropné krizi, jeho syn Günther Berghofer se rozhodl postavit nejmodernější evropskou továrnu na barvy na zelené louce na okraji města Schwaz. Věrní heslu: "Nikdy nenechte krizi projít nevyužitou!"

Růst a využít příležitost

V souladu s tímto principem dlouho zaběhnutá společnost také rychle reagovala na situaci s koronavirem a významně přispěla k boji proti pandemii výrobou dezinfekčních prostředků. Pro tuto novou výrobu bude v příštím roce postavena samostatná plnicí linka. Obecně platí, že tyrolský výrobce laků vždy pracuje v souladu se svou strategií udržitelnosti na inovativních výrobcích, které splňují nejnovější kritéria a jsou vyráběny na nejmodernějších linkách šetrných k životnímu prostředí. Z tohoto důvodu ADLER nadále investuje do ochrany klimatu a opatření na úsporu energie - na rok 2021 se plánuje zlepšení vytápění a větrání. Finanční prostředky jsou k dispozici také na slibné technologie, jako jsou stohovací robot a malířský robot. Jen do digitalizace bude směřovat 2,5 milionu eur. A v neposlední řadě se investuje do rozšíření servisních středisek ADLER po celém Rakousku, Německu a Švýcarsku, odkud ADLER dodává vysoce kvalitní nátěry pro nábytkářský průmysl a výrobu oken, truhláře a tesaře. "Zaměřujeme se na to, co DĚLÁME: TEĎ je ten pravý čas na to, abychom společnost ADLER strategicky, strukturálně a personálně utvořili pro současné a budoucí výzvy!" Je přesvědčena Andrea Berghofer.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 620 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založená v roce 1934 Johannem Berghofer je dodnes rodinný podnik, za již třetí generaci ji řídí Andrea Berghofer. Každoročně opouští továrnu ve Schwazu téměř 18 000 tun barvy a dostává se k zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

© by adler-lacke.com