ADLER investuje do budoucnosti

Přední rakouský výrobce nátěrových hmot ADLER se může znovu ohlédnout za mimořádně úspěšným obchodním rokem. Tržby vzrostly na 151 milionů eur napříč všemi divizemi a prodejními oblastmi. Navzdory všem krizím – od corony až po napjatý trh se surovinami – byl ADLER vždy schopen vyrábět a dodávat a nadchnul asi 4 000 nových zákazníků pro kvalitní produkty výroby barev a laků ve Schwazu. Ale ADLER už se zase dívá dopředu: „Neusínáme na vavřínech, ale hodně investujeme do budoucnosti,“ zdůrazňuje jednatelka Andrea Berghofer.
5. 4. 2022

Továrna budoucnosti

Před několika lety otevřel ADLER ve Schwazu nejmodernější továrnu na vodou ředitelné nátěrové hmoty v Evropě a nové logistické centrum. Další expanze je nyní na spadnutí s projektem „Továrna budoucnosti“. V následujících měsících bude vybudován plně automatický sklad surovin a nové předskladiště. Zaměstnanci zde kompletují suroviny potřebné pro každou výrobní šarži – s digitální podporou a na moderních a ergonomicky vybavených pracovištích. Poté bude postavena třetí výrobní hala pro vodou ředitelné nátěry a v plánu je i nové oddělení příjmu zboží. ADLER do projektu investuje zhruba 100 milionů eur, čímž společnost vytvoří nové výrobní kapacity a bude důsledně pokračovat na cestě k Průmyslu 4.0. „Naším cílem je digitalizace se smyslem pro proporce, která uleví našim zaměstnancům a dále zlepší kvalitu našich produktů. Naši vysoce kvalifikovaní zaměstnanci budou i v budoucnu středem našeho plánování,“ zdůrazňuje vedoucí výroby Romed Staggl.

Hustá servisní síť

Neinvestuje se však jen do centrály ADLER ve Schwazu, ale také do poboček: Ve Vídni probíhají přípravy na výstavbu prostorného a moderního servisního centra, česká pobočka ADLER nedávno získala nové sídlo společnosti a síť ADLER se má zhustit i v Německu. „Jednou z velkých předností společnosti ADLER je náš zákaznický servis. S našimi servisními centry a dceřinými společnostmi po celé střední Evropě jsme našim zákazníkům vždy nablízku a můžeme jim poskytnout komplexní podporu,“ říká jednatelka Andrea Berghofer.

Udržitelná filozofie

I s rozsáhlými investicemi zůstává ADLER věrný své trvale udržitelné firemní filozofii: „Pro nás není prioritou krátkodobý zisk, ale dlouhodobá stabilita a úspěch,“ vysvětluje Andrea Berghofer. Kromě toho společnost ADLER také udržuje svůj závazek vůči pobočce ve Schwazu, kde vzniknou četná nová pracovní místa: „Zde ve Schwazu položil můj dědeček před téměř 90 lety základ naší společnosti. Můj otec Günther Berghofer z nás udělal předního rakouského výrobce barev – a srdce ADLERu zde bude tlouci i v budoucnu,“ zdůrazňuje jednatelka.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com