ADLER-Lacke vyrábí dezinfekční prostředky

Neobvyklé situace vyžadují výjimečné opatření: už několik dní vyrábí přední rakouský výrobce barev ADLER ve Schwazu kvalitní dezinfekční prostředky. Tyrolská rodinná společnost významně přispívá k boji proti pandemii koronaviru.
15. 4. 2020

Nejvyšší kvalita


Dezinfekční prostředky jsou nezbytné v boji proti šíření koronaviru: v nemocnicích a domovech důchodců, v supermarketech a ve veřejné dopravě musí být ruce a povrchy pravidelně dezinfikovány, aby se viry usmrtily. Dezinfekční prostředky jsou však už týdny vzácné. Proto se vedení společnosti ADLER rozhodlo vyrábět dezinfekční prostředky. "V naší nejmodernější lakovně ve Schwazu máme potřebné vybavení a know-how na výrobu velkého množství vysoce kvalitních dezinfekčních prostředků," vysvětluje vedoucí výroby Romed Staggl. Několik dní se ADLER Clean Hand Disinfectant (dezinfekční prostředek na ruce) a ADLER Clean Disinfectant Pro (dezinfekční prostředek na povrchy) vyrábějí na základě doporučeného složení Světové zdravotnické organizace WHO. Stejně jako v případě barev a laků od společnosti ADLER platí i zde: kvalita je nejvyšší prioritou. "Každá výrobní šarže se před plněním v našich interních laboratořích kvality podrobí zkoušce," zdůrazňuje Staggl.

Hodnotné přispívání

"Je to dobrý pocit přispět tímto způsobem ke společnému záměru," říká Claudia Berghofer, vedoucí korporátní komunikace ve společnosti ADLER. "Máme množství objednávek od zdravotnických zařízení a společností, a naše výroba je stěží schopná držet krok s poptávkou." Několik tisíc litrů čisticího dezinfekčního prostředku ADLER již bylo vyrobeno a dodáno. Společnost ADLER věnuje dvě tuny domovům důchodců a sociálním zařízením v oblasti Schwaz. A tým ADLER také přináší výhody: s čisticím dezinfekčním prostředkem ADLER se hygienická opatření v prostorách závodu dále zlepšují a společnost také poskytuje svým zaměstnancům dezinfekční prostředky pro jejich vlastní domácnosti. Kromě toho nové výrobní odvětví také pomáhá udržovat provoz v lakovně Schwaz: "Momentálně jsme v plném provozu a zboží dodáváme - zejména prostřednictvím našeho internetového obchodu v Rakousku www.adler-farbenmeister.com dostáváme více objednávek než kdykoliv předtím. Naším cílem je překonat tuto těžkou fázi bez omezení výroby - a výroba dezinfekčních prostředků nám určitě pomůže, "vysvětluje Berghofer.

Výrobky

ADLER Clean Hand Disinfectant je hydratační dezinfekční prostředek na ruce šetrný k pokožce.
ADLER Clean Disinfectant Pro je vysoce kvalitní dezinfekční prostředek na povrchy.

Oba dezinfekční prostředky se vyrábějí podle doporučené receptury WHO a jsou vysoce účinné proti virům, bakteriím a houbám.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat!

© by adler-lacke.com