ADLER Pigmolux: Nová definice efektivity

Rychlé, efektivní a spolehlivé použití; odolnost vůči mechanickému a chemickému zatížení; nejlepší kvalita povrchu s širokými možnostmi provedení; To je opravdu mnoho požadavků na povrchovou úpravu interiérových dveří.
7. 10. 2021

Moderní UV lakovací systém Pigmolux od ADLER splňuje ty nejvyšší nároky: Dokonale vyladěná konzistence laku, vhodná pro průmyslové zpracování, s maximální kvalitou na výsledném produktu.

Rychlost vítězí

Čas jsou peníze - to platí zejména v průmyslové výrobě. Nový UV systém Pigmolux od ADLER pomáhá průmyslovým výrobcům trvale snižovat jejich náklady. Rychlé schnutí umožňuje rychlé stohování a další zpracování výrobku. Povrch je po velmi krátké době extrémně odolný proti poškození při zpracování, přepravě a montáži. A díky vysoké reaktivitě lze navíc UV ​​lak zpracovat s nízkou spotřebou energie. Jednou ze společností, která oceňuje kvalitu systému ADLER Pigmolux, je RIWAG Doors AG v Arthu (Švýcarsko). V roce 2019 RIWAG rozšířil své technologické vybavení o plně automatické stříkací zařízení Bürkle, kterým nyní aplikují laky od ADLER. „Pro nás jako průmyslového zpracovatele je Pigmolux optimálním produktem, který nám umožňuje mít velmi efektivní výrobní proces bez komplikací,“ říká výkonný ředitel a spolumajitel RIWAG Dino Rickenbach. Systém Pigmolux byl optimálně sladěn s nejmodernější lakovnou: „Systém přesvědčí trvale konstantní kvalitou povrchu, zmetkovitost je prakticky nulová,“ zdůrazňuje Rickenbach.

Perfektní povrch

Z toho profitují i ​​zákazníci RIWAG: dodací lhůty byly zkráceny, povrch přesvědčí svým vysoce kvalitním vzhledem, povrchem dokonalým na dotek i vysokou odolností vůči každodenímu namáhaní. Další plus: velká rozmanitost odstínů. „S Pigmoluxem jsme schopni realizovat všechny barvy RAL a NCS a tím také realizovat individuální požadavky zákazníků,“ vysvětluje Rickenbach. Kromě toho systém Pigmolux také umožňuje vytvořit širokou škálu strukturálních efektů a různých stupňů lesku se vždy dokonalým povrchem.

Všechny možnosti

Jak rozmanité jsou možnosti designu interiérových dveří, tak rozmanité jsou i výrobní technologie používané různými průmyslovými výrobci: lakování stříkáním, navalováním , poléváním nebo máčením, s nebo bez UV vytvrzování, ruční nebo plně automatické. Pro každý z těchto výrobních postupů nabízí ADLER optimálně vytvořený systém povrchové úpravy nejvyšší kvality a maximální rozmanitosti designu. Kromě nábytkových laků obsahuje produktová řada ADLER také lazury na okna, oleje a osvědčený systém na povrchovou úpravu vchodových dveří Protor, který poskytuje silnou ochranu proti povětrnostním vlivům. A nechybí tu ani indiviuální poradenství a profesionální technický servis od odborníků ADLER!

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com