ADLER staví do centra pozornosti méně výrazný prvek domu: ochrana a krása i pro boční vchodové dveře

Pokud jsou vchodové dveře hlavními aktéry moderní bytové výstavby, pak jsou často přehlíženým doplňkem. Zatímco okna hrdě září na slunci, dveře často žijí ve stínu a šetří se na nich. Pro sladěný vzhled domu jsou však minimálně stejně důležité! Boční vchodové dveře jsou pak skrytými pomocníky každé domácnosti. Co by to bylo za novostavbu bez přístupu do útulného altánku; bez dveří do sklepa, které umožní rychle a snadno zajít pro nářadí místo toho, abyste našlapali ve vstupní hale špinavými gumovými holínkami? Proto chce přední rakouský výrobce barev postavit až příliš často opomíjené hráče do centra pozornosti: „My ve společnosti ADLER jsme přesvědčeni, že i boční vchodové dveře si zaslouží tu nejlepší ochranu a trochu krásy!“, zdůrazňuje vedoucí divize nátěrů oken a dveří ADLER Richard Mölk.
19. 9. 2022

Někde mezi

Problémem bočních vstupních dveří je jejich ne zcela jednoznačná pozice. Interiérové dveře jsou uvnitř, to je jasné. A vstupní dveře vedou do domu a z domu ven. Ale co přístup do pasáže, která není úplně uzavřená? Nebo dveře do přístavby či skladiště, které jsou částečně chráněny zádveřím? Boční vchodové dveře jsou někde mezi, pokud jde o jasnou hranici mezi vnitřkem a vnějškem. Zcela jednoznačně však platí: Jakmile jsou vystaveny povětrnostním vlivům, musí se s nimi zacházet jako s venkovními dveřmi. Konkrétně to znamená, že by měly být opatřeny vhodnou povrchovou ochranou, aby jim srážky, vlhkost, změny teplot, sluneční záření a vítr nemohly ublížit. ADLER k tomu nabízí perfektní řešení se systémem Aquawood Protor.

Průkopník

„Mezidveře“ však často nabízejí dodavatelé interiérových dveří, kteří tento produkt nijak speciálně nevyčleňují. Na rozdíl od předního hráče v oboru: Renomovaný bavorský výrobce speciálních dveří Schörghuber u všech dveří, které nejsou určeny pro instalaci v uzavřeném prostoru, důsledně sází na kvalitní povrchovou úpravu Protor od ADLER. A to už něco znamená! Schörghuber je považován za průkopníka v oblasti dveří: v roce 1962 byla tato společnost prvním dodavatelem, který vyrobil protipožární dveře ze dřeva. Od té doby se šikovná kombinace designu a funkce stala obchodní značkou společnosti o rozloze 90 000 metrů čtverečních. To samozřejmě platí i pro požadavky na boční vchodové dveře.

Odolnost

„Definici zužujeme a činíme ji závislou na očekávaném namáhání dveřního prvku,“ říká společnost se 400 zaměstnanci z Ampfingu. Takže máme jasno: tam, kde je přímý kontakt s venkovními podmínkami, se používá dvousložkový systém ADLER Aquawood Protor! Tento třívrstvý systém povrchové úpravy na vodní bázi poskytuje vynikající ochranu proti povětrnostním vlivům a UV záření. Díky speciální elasticitě filmu se nátěr dokáže přizpůsobit přirozeným změnám podkladu vlivem kolísání teploty a vlhkosti. Trhlinám a odlupujícím se plochám lze v maximální možné míře zabránit. ADLER Aquawood Protor se svou vysokou tvrdostí a odolností proti poškrábání boduje i při mechanickém namáhání. Zejména u bočních vchodových dveří se občas může stát, že se s nimi zachází trochu hruběji. Povrchu ale neublíží ani svazek klíčů nebo zarážka do dveří.

Rozmanitost

Kromě toho se s Aquawood Protor také obzvlášť příjemně pracuje: lak schne v rekordním čase a rychle tvrdne. Díky tomu je systém pro uživatele obzvláště hospodárný a efektivní – i když není používán všude, ale pouze pro „zvláštní případy“. A v neposlední řadě lze povrch s Aquawood Protor designovat mnoha různými způsoby. Ať už se jedná o efekt starého dřeva nebo kovový vzhled, barevný nátěr nebo jemný perleťový třpyt – konečně mohou být vedlejší vchody natřeny tak krásně, jak si zaslouží: je čas dostat boční vchodové dveře z kouta – Aquawood Protor od ADLER tomu rozhodně pomůže!

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com