ADLER v tyrolské klimatické alianci

Myslete globálně – jednejte lokálně: V souladu s tímto mottem Klimatická aliance podporuje společnosti, komunity a vzdělávací instituce v jejich úsilí o udržitelné hospodářství a společnost. K přibližně 230 členům tyrolské klimatické aliance "Klimabündnis Tirol" se nedávno připojil také přední rakouský výrobce laků ADLER.
12. 1. 2023

Síť udržitelnosti

Trvalá udržitelnost byla ve společnosti ADLER vždy nejvyšší prioritou. Společnost má například širokou nabídku ekologických barev a laků v souladu se zásadami oběhového hospodářství. Příkladné hospodaření s energií a dodávka elektrické energie z obnovitelných zdrojů přispívají k ochraně životního prostředí a klimatu, stejně jako důsledné čištění a likvidace odpadu, emisí a odpadních vod. Takto společnost ADLER snadno splnila kritéria KlimaCheck, která jsou předpokladem pro vstup do Klimatické aliance. Dr. Clemens Le Levé, zodpovědný za projekty ochrany klimatu a energetiky ve společnosti ADLER, se těší z přijetí do této sítě udržitelnosti: „Na cestu k udržitelnějšímu světu můžeme nastoupit jen společně. Instituce jako klimatická aliance "Klimabündnis Tirol " k tomu velmi cenně přispívají.

Velké plány do budoucnosti

Klimatická aliance Klimabündnis Tirol prostřednictvím projektů, akcí a nabídky školení podporuje klimaticky příznivý životní styl v Tyrolsku. Všichni regionální členové jsou zároveň propojeni s partnery Klimatické aliance v celé Evropě, jakož is organizacemi v brazilské Amazonii, kde Klimatická aliance pracuje na ochraně deštného pralesa. Toto nadregionální partnerství je pro společnost ADLER mimořádně důležité i proto, že jako klimaticky neutrální společnost již nějakou dobu kompenzuje své zbytkové emise CO2 podporou projektů na ochranu klimatu v Brazílii. A společnost ADLER má velké plány i do budoucna, vysvětluje Dr. Le Levé: „Na příští roky jsme si stanovili ambiciózní balík opatření, kterými chceme dále snižovat naši uhlíkovou stopu a dlouhodobě se vyvíjet jako zcela klimaticky neutrální společnost.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 720 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com