ADLER Woodboards: ušlechtilé materiály v dokonalé harmonii

Dokonalý mix materiálů, sladěných na pohled i na dotek: To je základ vysoce kvalitního designu, bez ohledu na to, zda se jedná o nábytek, interiér nebo vnější fasádu. S dvanácti kolekcemi ADLER Woodboards z výjimečných materiálů nabízí přední rakouský výrobce barev ADLER spoustu inspirace pro kreativní zpracovatele dřeva.
8. 3. 2023

Osobní poradenství, individuálně přizpůsobená řešení a kvalitní realizace - to je recept na úspěch, kterým mohou truhláři a stolaři, výrobci oken a tesaři přesvědčit své zákazníky a být úspěšní na trhu. „Důležité je mít na paměti nejen samostatný výrobek, ale také celou situaci v řešeném prostoru, použité barvy a materiály,“ říká Barbara Poberschnigg ze STUDIO LOIS, rakouská architektka roku 2022. Ve spolupráci se společností ADLER vytvořila dvanáct inspirativních kolekcí ADLER Woodboards. Šest materiálových sad pro venkovní použití ukazuje designové možnosti povrchových úprav pro dřevěná okna a fasády spolu s dalšími materiály, jako jsou například klempířské prvky na domě. V šesti kolekcích pro interiér jsou různě namořené desky kombinovány s úchytkami, potahovými látkami pro čalounění nebo barvami na stěny. "Mořidla umožňují prakticky neomezený prostor pro zvýraznění toho nejlepšího z jakéhokoli dřeva, a proto jsme se cíleně rozhodli pracovat s mořeným dřevem právě v kolekcích ADLER Woodboards pro interiéry," vysvětluje marketingový manažer společnosti ADLER Christian Laucher.

Utváření atmosféry

Barbara Poberschnigg popisuje kolekce ADLER Woodboards jako "materiálový orchestr". Jsou tu housle, které jsou téměř vždy slyšet, a proto musí znít nenápadně - "přeneseno do designu interiéru, jedná se například o světlé dřevo použité na nábytku, podlaze nebo stropě." Jiné nástroje, jako jsou tympány nebo triangl, dodávají individuální, ale silné akcenty - jako výrazný barevný tón na nábytku nebo krásný kontrast světla a tmy. Směs materiálů tak propůjčuje každé místnosti individuální atmosféru. Domácký pocit skandinávského bydlení, jako například v kolekci do interiéru "Nordic Blue", která díky světle mořeným povrchům (ADLER Arova Style) zprostředkovává klid, který je oživen kontrasty: s nápadně pozitivním vzorem mořidla ADLER Arova Alpin Trend na hrubě kartáčovaném smrku, chladným modrým tónem barevného mořidla ADLER Arova Colora a realistickým betonovým povrchem ADLER Bluefin Pure-Concrete. Kolekce exteriérových povrchových úprav "Black Gold" nabízí nápady pro design exteriéru. Metalická lazura Lignovit Platin v ušlechtilých odstínech Hematitschwarz a Nascagold zde kontrastuje s výrazným barevným akcentem v červeném odstínu Thulitrot, zatímco okenní lazura Aquawood Finapro Carat v šedém odstínu Pyritgrau dotváří celkový obraz.

Řemeslníci jako poradci

Pro tři z kolekcí ADLER Woodboards pro interiér vytvořil ADLER i  „inspirační boxy“ s originálními vzorky a inspirativními letáky. Tyto materiály mají podpořit truhláře a stolaře v tom, aby svým zákazníkům kompetentně a fundovaně poradili, nabídli jim individuální řešení a dosáhli tak jasné přidané hodnoty. "Kromě toho mohou být tyto kolekce také pobídkou k prodeji dalších vysoce kvalitních materiálů spolu se samotným kusem nábytku - například speciálního kování, úchytek nebo látkových potahů," doporučuje marketingový manažer společnosti ADLER Christian Laucher.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 720 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com