„ADLER změní náš trh“

Když ADLER roztáhne křídla, může letět docela daleko - naposledy až do Jižní Koreje. Tam oslavuje prodejce stavebních materiálů SAMIK, nový přírůstek obchodních partnerů ADLER, své první úspěchy s kvalitními výrobky z tyrolské produkce - a má velké plány do budoucna.
14. 4. 2021

Trh s nábytkem a interiérovým designem v Jižní Koreji má překvapivě mnoho společného s trhem ve střední Evropě: tam je trendem přirozenost, populární jsou povrchy z přírodního dřeva s matným vzhledem. Existuje však jeden velký rozdíl: Zatímco většina velkých výrobců v této zemi zpracovává barvy na vodní bázi, v Jižní Koreji dominují nátěry na bázi rozpouštědel. Až dosud, protože to by se nyní mělo změnit - alespoň pokud jde o společnost SAMIK. Společnost v Jižní Koreji prodává od roku 1979 širokou škálu stavebních výrobků - od oken a dýhovaných panelů až po barvy a laky. Společnost SAMIK se poprvé dozvěděla o společnosti ADLER na veletrhu Bau 2019: „U našich dýh jsme hledali vysoce kvalitní lak na vodní bázi, který by zachoval přirozenou barvu dřeva, chránil ho před zažloutnutím a byl vysoce odolný proti poškrábání , “říká manažer nákupu Chris Kim. Vysoce kvalitní lak na vodní bázi Aqua-Top Antiscratch od společnosti ADLER přesně zapadl do tohoto profilu požadavků a vzbudil zájem společnosti SAMIK. Poté následovala návštěva Schwazu s prvními praktickými testy a zpětná návštěva obchodního manažera ADLER Christopha Müllera a technika Veli Nymana v Jižní Koreji - „To nám v této počáteční fázi hodně pomohlo,“ říká Kim.

Úspěšný start

Na Vánoce 2019 se první kontejner s plechovkami ADLER konečně dostal do Jižní Koreje - a okamžitě dosáhl velkého úspěchu: Hanssem, největší výrobce nábytku v Jižní Koreji a mezi 5 nejlepšími výrobci kuchyní po celém světě, je jedním z prvních zpracovatelů ADLER v Jižní Koreji. „Spolupráce s Hanssem je pro nás obrovským úspěchem - Hanssem je velmi významná a vlivná společnost, pokud se zde použije ADLER, bude následovat mnoho dalších procesorů,“ je přesvědčen Kim.

Barevně sladěné

Kromě Aqua-Top Antiscratch má SAMIK ve své nabídce také další produkty ADLER. „Někteří naši zákazníci se zajímají o skutečné kovové efekty od ADLER - tyto povrchy jsou v Jižní Koreji absolutní novinkou.“ SAMIK má také velká očekávání od barevného laku na nábytek na bázi vody Bluefin Pigmosoft: „Vícebarevné kuchyňské spotřebiče, například ty, které nabízí Samsung, jsou právě teď v Jižní Koreji velmi trendy. Pomocí Bluefin Pigmosoft lze povrchy kuchyně natřít úplně stejným odstínem. Kromě toho je lak díky své jedinečné schopnosti samoregenerace mimořádně odolný, “říká nadšeně Kim.

Velké plány

V příštích několika letech plánuje SAMIK další rozšiřování svého produktového portfolia, vždy se zaměřením na průmyslové výrobce a tesaře - „trh kutilství v Jižní Koreji je velmi malý, jsme zvyklí, že takové práce provádějí společnosti, místo toho, abychom to dělali sami „říká Kim. Rovněž doufá, že pro společnost ADLER získá další známé výrobce nábytku, jako jsou Hyundai a LG - ano, to je pravda, kromě automobilů a elektronických výrobků je i nábytek v portfoliu těchto dvou společností: „Naším cílem je změnit trh v Jižní Koreji a barvy na vodní bázi se mají stát novým standardem. Jsem přesvědčen, že produkty ADLER tuto změnu přinesou.

 

© by adler-lacke.com