Aduro Vitea od předního výrobce laků ADLER: Přirozený vzhled, spolehlivá ochrana

Přirozenost, autentičnost, skutečnost - tato slova nejvíce vystihují současný trend ve světě interiéru. I když je náš běžný den stále více digitalizován a nabitý technikou, v našich příbytcích nic nepřekoná přírodní materiál s charakteristickou útulnou atmosférou, jakým je dřevo. Tento ekologický stavební materiál v nás vyvolává příjemné pocity, má v sobě život a typické vyzařování, a zároveň zútulňuje atmosféru v místnosti.
20. 7. 2018

Mimořádně žádané jsou zejména dřevěné plochy, které působí jako by vůbec nebyly opracované - jako kdyby přišly přímo z lesa. Dosud stáli všichni dřevozpracovatelé před závažným dilema: Dají přednost přirozenému ztvárnění povrchu nebo stabilní ochraně dřeva? Upřednostní teplý dotek olejovaných ploch nebo odolnost nábytkových laků? Profesionálním expertům z vývojových laboratoří ADLER, předního rakouského výrobce barev a laků, se podařilo vyvinout lak, který tyto vlastnosti spojuje. Nový Aduro Vitea v sobě snoubí přirozený vzhled a spolehlivou ochranu dřeva.

JIŽ ŽÁDNÉ ŠKRÁBANCE ANI FLEKY

2-složkový PUR lak se může pochlubit velmi dobrou chemickou a mechanickou odolností, i v případě výrazně namáhaných ploch si tyto zachovávají svůj bezchybný povrch. Přitom však tento lak zachovává přirozený charakter dřeva, a to nejen na vzhled - každý jeden nábytkový dílec vyzařuje dojem nelakovaného dřeva: Každá rýha v textuře dřeva, každý jeden pór zůstává zachován. "Nový Aduro Vitea se svou odolností vyrovná našemu ověřenému nábytkovému bestselleru PUR-Antiscratch HQ, kromě toho je také velmi příjemný na dotek a má výrazně matnou, přirozenou optiku," říká vedoucí vývojového oddělení ADLER Franz Thummer, pod jehož vedením vznikl nový všestranný produkt. 

POTĚŠÍ VŠECHNY SMYSLY

Oleje a vosky, ale i běžné PUR laky, obvykle podtrhují kresbu dřeva. To znamená, že zvýrazní jeho barvu a texturu dřeva - ne vždy je však právě toto žádoucím efektem. Z tohoto důvodu tým vývojářů ADLER vybavil nový lak Aduro Vitea speciální kombinací pojiv, které mají za následek minimální zvýraznění kresby. "U světlých listnatých dřevin, jako je buk, nebo v nábytkářství mimořádně žádaný dub, je tento autentický, přirozený vzhled momentálně velmi v kurzu," vysvětluje Thummer. "Díky perfektní ochraně před působením světla Aduro Vitea zabraňuje nežádoucí změně barevného odstínu působením UV záření, a tak zachovává přirozenou krásu dřevin." Přirozený a odolný: S novým lakem Aduro Vitea už jedno nevylučuje druhé, naopak vytváří optimální kombinaci pro moderní bydlení!

© by adler-lacke.com