Alpský šarm pro mezinárodní publikum

Toto je příběh Miriam a Dave: Příběh dvou lidí, kteří najdou své štěstí na autobusové zastávce, splní si svůj sen mít vlastní restauraci a nečekaně se stanou mezinárodními televizními hvězdami. A to je příběh transformace: zaprášený sedmdesátá léta v tyrolské horské vesnici, která se mění v elegantní kavárnu - díky profesionální podpoře, kreativním nápadům a trendovým alpským barvám od společnosti ADLER.
20. 4. 2020

Z Austrálie do Rakouska

Příběh začal před 20 lety: Na autobusové zastávce v St. Anton v Arlbergu se Miriam setkala s australským Davem, který přišel do Tyrolska z druhého konce světa. Zajiskřilo to mezi nimi, o něco později se z nich stal pár a začali spolu plánovat budoucnost: otevřít vlastní restauraci a nabídnout jejich oblíbená mezinárodních jídla, to byl už tehdy jejich sen. V roce 2017 se tak konečně stalo: získali Pension Edelweiß v Pettneu - rustikální dům v klasickém stylu 70. let s robustním rohovým barem, kachlovými stoly a  těžkým obložením stěn. S kreativní kuchyní a láskyplně vyzdobeným vintage stylem se Miriam a Dave pokusili dát domu nový charakter - s malým úspěchem. Až do dne, kdy zavolal Netflix. „Nejdřív jsem si myslela, že se mi pokoušejí prodat předplatné a chtěla jsem okamžitě zavěsit,“ vzpomíná Miriam. Naštěstí to neudělala...

K proměně

„Restaurace na hraně"  je název nové dokumentární série na Netflixu. Tým tří osob, který se skládá z kanadského hvězdného šéfkuchaře, provozovatele restaurace z LA a oceněného interiérového designéra Karina Bohna, mění v každé epizodě restaurace po celém světě: vše je podrobeno zkušce - od jídelního lístku až po vybavení, každá restaurace by si měla zachovat svůj individuální ráz. Během svého výzkumu v Tyrolsku se ti tři setkali s Miriam a Dave - a o pár měsíců později se společně s filmovým týmem přestěhovali do Pettneu. Vaše mise: Pension Edelweiß by se měl stát kavárnou Arlberg Boutique Café - domácí a moderní, s alpským kouzlem a mezinárodní atmosférou.

Alpské kouzlo

Součástí interiérové designérky Karin Bohn byla rekonstrukce jídelen. Měla jsem na mysli živou rakouskou chatu s alpským šarmem," říká: červený kostkovaný koberec ustoupil původní dřevěné desce, vyměnily se staromódní textilie a zakoupil se nový nábytek ve stylu vintage. Ale hlavní věc stále chyběla: barevný koncept, který by měl překlenout propast mezi tradičním a moderním, mezi alpským a módním. Karin Bohn našla to, co hledala u tyrolského výrobce barev ADLER: Bohm zde narazila nejen na sortiment vysoce kvalitních produktů, ale také na výběr barev, poctivých a autentických jako tyrolské hory.

Svět přirozených barev

Tmavě zelená horského lesa, teplé hnědé tóny dřeva a světlý lesk sněhu: Bohn ponořila tři místnosti restaurace do tohoto přirozeného barevného světa. Pro útulnou rohovou lavici a obložení stěn vybrala ADLER Aqua-Nova PRO v hluboké mechové zeleni, která dokonale ladí s přírodním dřevem stolů a podlahy. Stěny a stropy byly navrženy v jemných zelených a béžových tónech s vysoce kvalitní barvou interiéru Aviva Ultra-Color, která vytváří příjemnou a zdravou životní atmosféru. Vintage komody a židle poskytují lehké akcenty, které byly také natřeny ADLER Aqua-Nova PRO v tlumené bílé barvě. Malířská barva na bázi vody zaručuje rovnoměrný, homogenní povrch a perfektní pokrytí.

„Šílenství“

Výsledkem modernizace nebyli nadšeni jen domácí: „Šílené,“ komentovali Miriam a Dave transformaci svých prostor, a tým Netflix míní: „V žádném místě celého seriálu jsme se cítili tak dobře jako v Tyrolsku.“ Také hosté Arlberg Boutique Café jsou nadšeni: od šarmu hostitelů, kreativní kuchyně - po jedinečnou atmosféru nově navržených salonků.

ADLER - máme barvu v krvi

Se 620 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem laků, barev a prostředků na ochranu dřeva. Rodinná firma založená v roce 1934 Johannem Berghoferem, řídí nyní ve třetí generaci Andrea Berghofer. Každým rokem opouští závod ve Schwazu 18 000 tun barev a laků, které jsou doručovány zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má prodejní společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je továrna na laky ADLER ve Schwazu/Tyrolsku (Rakousko). Jako první společnost ve svém oboru je ADLER od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

© by adler-lacke.com