Bez kompromisů: Udržitelný lak na nábytek Bluefin Terra-Diamond od společnosti ADLER

Dřevo je nejoblíbenějším materiálem, pokud jde o přírodní materiály v interiéru. Dobře vypadá, je příjemné na dotek a je ekologické. S novinkou Bluefin Terra-Diamond od společnosti ADLER již tesaři, truhláři a výrobci nábytku nemusí dělat kompromisy, pokud jde o povrchovou úpravu jejich výrobků: vodouředitelný lak na nábytek dosahuje špičkových hodnot z hlediska udržitelnosti a přesvědčí svou vynikající ochranou povrchu a efektivním zpracováním.
4. 5. 2021

O mnoho napřed

Po mnoho let vývojové oddělení předního rakouského výrobce barev intenzivně pracovalo na udržitelných recepturách. Zvláštní pozornost věnovali výběru surovin. „Na jedné straně se obejdeme bez materiálů škodlivých pro životní prostředí a zdraví, jako jsou těžké kovy,“ vysvětluje Reinhard Huber, expert na laky na nábytek v laboratoři ADLER. „Na druhou stranu nahrazujeme konvenční suroviny obnovitelnými surovinami a můžeme tak například ušetřit velké množství ropy.“ Tento dlouhododbý náročný vývoj se vyplatil: S podílem přírodních surovin kolem 85 %, Bluefin Terra-Diamond je daleko před konvenčními laky na nábytek. Kromě toho má méně než 6 % emisí VOC a vynikající bilanci emicí CO2. Produkt je zcela bez změkčovadel, formaldehydu a těžkých kovů a zajišťuje tak zdravé klima v interiéru bez škodlivin. Tento vysoký standard ochrany životního prostředí potvrzují také nezávislé certifikáty: lak na nábytek je uveden na seznamu Baubook, povrchy ošetřené Bluefin Terra-Diamond splňují také kritéria pro rakouskou ekoznačku. Tento lak na nábytek je navíc zaručeně odolný proti potu a slinám, a proto je vhodný i pro použití na hračky a v dětských pokojích.

Žádná polovičatá práce

Každý, kdo se nyní obává, že při vší té přirozenosti bude muset dělat kompromisy na kvalitě a účinnosti, je na špatné adrese. Naopak: Bluefin Terra-Diamond je obzvláště efektivní při zpracování, protože jej lze použít jako základní a vrchní vrstvu a lze jej dokonce aplikovat přímo na dubové dřevo, aniž by došlo k zabarvení povrchu extraktivními látkami. A pokud jde o odolnost, povrch není v žádném případě horší než s běžnými nábytkovými laky: Bluefin Terra-Diamond má velmi dobrou mechanickou a chemickou odolnost, a proto jej lze použít v celém obytném prostoru - od jídelního stolu po ložnici, od šatny po dětský pokoj. Lak zajišťuje příjemný, přirozený vzhled povrchu a je příjemný na dotek. Nakonec platí i zde: Ve společnosti ADLER neděláme žádné polovičatosti - Bluefin Terra-Diamond je nekompromisně ekologický, nekompromisně odolný a nekompromisně krásný!

ADLER - Barvu máme v krvi

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghofer. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com