Hmatatelně dobré povrchy s DLE plus a ADLERem

S inovativním, patentovaným procesem Digitální lakové embosování (Digital Lacquer Embossing - DLE) rozšířil německý výrobce zařízení Hymmen možnosti průmyslové povrchové úpravy.
20. 1. 2022

Metodou DLE se na nalakovaný nebo potištěný povrch nanese transparentní vrchním lak a poté se do ještě ne zcela vytvrzeného laku natiskne jemná struktura. Ve spojení s vysoce kvalitním povrchovým systémem, jako je ADLER Innolux Topcoat DLE, vznikají jedinečné povrchy s fascinujícím vzhledem a haptikou. Výrobce zařízení nyní dále rozvinul proces a rozšířil výhody digitálního lakového embosování s DLE plus: díky němu lze tisknout struktury až do hloubky 200 µm a přesné ostré hrany. Kromě toho lze dosáhnout různých stupňů lesku a různých hloubek, aby bylo dosaženo ještě individuálnějších a přirozenějších povrchů.

Neomezené možnosti

Digitální lakové embosování umožňuje vytvářet povrchové struktury, které dokonale ladí s vizuálním provedením. To otevírá široké možnosti využití, vysvětluje Daniel Pesserer, vedoucí oddělení nábytkářského průmyslu společnosti ADLER: „Dříve se v nábytkářském nebo parketářském průmyslu často používaly deskové materiály, které byly potištěny designem dřeva. I když tyto povrchy vypadaly velmi přirozeně, působily dokonale hladce a ploše. S DLE plus lze navrhnout naprosto přirozený povrch s hmatatelnou texturou a strukturou pórů.“ Kromě přirozeného vzhledu dřeva jsou však možnosti téměř neomezené: autentická struktura kamene, betonu nebo dlaždic je možná stejně tak jako hravé ornamenty. Zvláštní výhodou je vysoký stupeň individuálního přizpůsobení: „Díky výhodám moderní technologie digitálního tisku lze jednoduše realizovat i malé série a systém DLE lze bez velkého úsilí integrovat do stávajícího zařízení pro povrchové úpravy."

Technologická kompetence

V úzké spolupráci s výrobcem zařízení Hymmen ADLER dále rozvinul svou řadu UV vytvrzujících povrchových úprav na nábytek pro průmyslové zpracovatele a přizpůsobil je nové technologii. S Innolux Topcoat DLE nabízí ADLER ideální produkt pro použití v procesech DLE a DLE plus. Lak zaujme spolehlivým a efektivním zpracováním, jakož i mimořádně odolným povrchem odolávajícím poškrábání a chemikáliím. Příjemná haptika laku navíc podporuje přirozený vzhled povrchu. „Pro průmyslové zpracovatele je rozhodující bezproblémová interakce technologie povrchové úpravy a technologického zařízení. Díky našim zkušenostem s procesem DLE a vysoké úrovni technologických znalostí můžeme našim zákazníkům nabídnout komplexní podporu, aby co nejlépe využili mnoha možností, které nabízejí technologie DLE a DLE plus."

Hymmen GmbH zařízení a stroje

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com