Hvězdy lakování v Basileji

„Lepší už to nebude!“ I týden po skončení veletrhu dřeva v Basileji je Christian Benz, švýcarský generální ředitel předního rakouského výrobce barev ADLER, nadšený: „Nikdo v našem týmu nepamatuje v Basileji tak úspěšnou výstavu - od prvního dne veletrhu. Náš stánek byl nabitý zákazníky a zúčastněnými stranami. “Není divu: Každý, kdo hledá dokonalý nátěr na dřevo, určitě najde to, co hledá u ADLER - něco, co se již dávno rozšířilo i ve Švýcarsku.
29. 10. 2019

Matný zlatý hřeb

Absolutním bestsellerem na stánku ADLER byl opět Bluefin Pigmosoft, hluboce matný nábytkový lak se samoregeneračními schopnostmi: povrch je chráněn před nevzhlednými otisky prstů a odlesky, téměř magicky mizí malé stopy každodenního života - stačí setřít vlhkým hadříkem a povrch vypadá znovu jako nový. Kromě toho ADLER zazářil také s novým prémiovým nátěrovým systémem Aquawood Diamond pro dřevěná okna a velkolepými kovovými efekty, které změní nábytkové povrchy na vzácný kov. A ti, kteří dnes hledají technologii nanášení nátěrových hmot zítřka, nebudou na ADLER zklamáni: od excimerové technologie až po digitální tisk má ADLER nejen spoustu know-how, ale také ty správné produkty.

Kdo lakuje lépe?

Skutečným magnetem pro publikum se ukázala být virtuální malířská kabina, kterou ADLER zřídil na veletrhu Holz v Basileji: vybaveni ochrannými brýlemi a digitální malířskou pistolí se více než 200 návštěvníků zúčastnilo malířského duelu. K dosažení optimální a rovnoměrné aplikace produktu se správnou tloušťkou bylo zapotřebí přesnosti a citu. Nejlepší malíři se mohou těšit na hodnotné ceny, které jim budou předány v několika příštích týdnech. A ještě jeden vítěz v Basileji slavil: mladý tesař Dino Hediger, který se naučil svému řemeslu u zákazníka ADLER, ve firmě Lindauer AG ve Steinenu (Schwyz), byl vybrán jako mladá tesařská hvězda v Basileji Holz. Porotu přesvědčil svým „Töggelikastenem“ (stolním fotbálkem), který kompletně vyrobil bez lepidla z javorového a hruškového dřeva. Gratulujeme!

ADLER – V našich žilách proudí barva

Se 620 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Založený v roce 1934 Johannem Berghoferem, dnes rodinný podnik řídí ve třetí generaci Andrea Berghofer. Téměř 18 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (A). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 stoprocentně uhlíkově neutrální.

 

© by adler-lacke.com