Kvantový skok z hlediska doby zpracovatelnosti: nový Aqua-Hardener PRO od ADLER

Malá plechovka, velký efekt: tužidlo dodává 2K nátěrovým systémům odolnost, kterou potřebují, aby odolaly větru a počasí, nárazům a poškrábání, a poskytuje jim vysokou úroveň odolnosti proti krémům a mastnotě. Kromě mnoha výhod, pokud jde o kvalitu povrchu, mají 2K nátěrové systémy také jedno hlavní omezení: dobu zpracovatelnosti. Časové okno, ve kterém lze barvu zpracovat, je u kvalitních tužidel často jen dvě hodiny nebo i méně. Alespoň dosud. Protože s novým Aqua-Hardener PRO vytváří ADLER skutečnou revoluci v povrchové úpravě oken a vchodových dveří: ještě odolnější a krásnější povrch. Vysoký výkon, perfektní zpracování. Ekologičtější formulace. Ale především: doba zpracovatelnosti více než osm hodin.
22. 6. 2021

Flexibilní a mnohostranný

Laboratoř ADLER byla vždy dobrou adresou, pokud jde o inovativní a praktická řešení pro dokonalý povrch. S novým Aqua-Hardener PRO poskytuje ADLER opět senzační nový vývoj: „Naše nové tužidlo znamená skok v oblasti flexibility a všestrannosti procesu zpracování,“ říká Dr. Simon Leimgruber, vývojový manažer pro nátěry oken ve společnosti ADLER. S dobou zpracovatelnosti delší než osm hodin lze 2K lakovací systémy používat po celý pracovní den. Vzhledem k tomu, že barva negelovatí, lze ji použít na všechny běžné nátěrové systémy bez obav - dokonce i na ty, které jsou ve skutečnosti navrženy pouze pro 1K systémy. Kromě toho nátěr dosahuje vynikajícího broušení a velmi dobrého rozlivu. A protože je tužidlo vyráběno podle receptury bez isokyanátů, je obzvláště bezpečné a snadno zpracovatelné.

Nové perspektivy

A konečný výsledek? Je to vidět: „Ve srovnání s jinými tužidly poskytuje Aqua-Hardener PRO obzvláště vysokou úroveň lesku a krásné zvýraznění pórů,“ vysvětluje Leimgruber. Tužidlo navíc zaručuje chemickou a mechanickou odolnost a tvrdost, na jaké jsou uživatelé výrobků ADLER zvyklí - „z hlediska trvalé pružnosti a přilnavosti za mokra je tužidlo dokonce o krok napřed před srovnatelnými výrobky,“ zdůrazňuje Leimgruber. V prvním kroku je nový Aqua-Hardener PRO určen pro osvědčený okenní nátěrový systém Aquawood od společnosti ADLER; lze jej také použít s ADLER Polycolor 2K SQ na nátěr oken z PVC nebo hliníku. Ale u toho by nemělo zůstat: „Jedinečná formulace Aqua-Hardener PRO otevírá zcela nové perspektivy dalšího vývoje našeho 2K sortimentu,“ vysvětluje Leimgruber. „V naší laboratoři pracujeme naplno, abychom využili plný potenciál této inovativní technologie - nechte se překvapit!“

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghofer. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com