Natřeno systémem od ADLER: Moderní dřevěná hala pro Rieder Zillertal

Rodinná společnost Rieder Zillertal si pro svoji dřevovýrobu postavila novou dřevěnou halu. ADLER přispěl k elegantní dřevěné fasádě v jemném hnědém odstínu ADLER.
14. 8. 2023

"Mistr na (dřevo) stavby": To je motto, kterým společnost Rieder Zillertal vítá návštěvníky na svých stránkách. Rodinný podnik, který byl založen před 80 lety jako malá truhlárna, nyní zvládá náročné stavební a renovační projekty a nabízí vše z jednoho zdroje: od pozemního stavitelství, inženýring, dřevostavby, ale i dveře, okna a podlahy a stylový interiérový design. Tým Rieder má 600 zaměstnanců, včetně 50 učňů, kteří se zde školí, aby se mohli stát mistry ve svém oboru. Výstavbou nové haly s truhlárnou společnost slaví nový milník na cestě k úspěchu.

Srdce pro dřevo

Láska ke dřevu se jako červená nit táhne téměř všemi divizemi skupiny Rieder. Je tedy logické, že povrchy oken, dveří a nábytku z dílny Rieder jsou povrchově upraveny produkty od experta povrchové úpravy ADLER – tím spíše, že továrna ADLER je v rakouském Schwazu prakticky za rohem. Fasáda nové haly - samozřejmě dřevostavba - je chráněna před větrem a povětrnostními vlivy ADLER profesionální vodou ředitelnou lazurou Lignovit Lasur. Smrková prkna však společnost Rieder nenatírala vlastními silami, ale ve společnosti Hartl Holz v rakouském Leogangu. Tato salcburská firma nabízí také povrchovou úpravu svých dřevěných výrobků, na které používá produkty od ADLER. Barevný odstín ST04/1 Spok z kolekce Stylewood, kterým byl hrubě řezaný smrk dvakrát natřen - nejprve ze čtyř stran, poté ze tří stran - dodává fasádě lehký vzhled a podtrhuje přírodní charakter dřeva.

Slavnostní otevření

Provoz nové haly byl slavnostně spuštěn v červnu 2023 dnem "Otevřené truhlářské haly". Na halu, která má působivé rozměry, se přišlo podívat 500 návštěvníků – včetně delegace společnosti ADLER. Na celkové ploše 6 900 m2 (přibližně velikost fotbalového hřiště) jsou umístěny tři jeřáby o nosnosti 5 tun, z nichž jeden je plně automatický. Moderní stroje na zpracování dřeva dokáží opracovat dřevěné prvky až do délky 18 metrů. Jeřáby a systémy nebyly sice z bezpečnostních důvodů v den otevřených dveří v provozu, ale jinak se v hale pracovalo. Kromě stánků s občerstvením a informacemi a koutkem s historií společnosti připravil tým Rieder mini dílnu, ve které si velcí i malí návštěvníci mohli vlastnoručně vyrobit dřevěný suvenýr a odnést si jej domů jako připomínku zajímavého a zábavného dne pro návštěvníky a dalšího velkého kroku v historii firmy Rieder Zillertal.

© by adler-lacke.com