Nové zařízení, lepší servis

Aplikační technika od společnosti ADLER není jen místem, kde se nové složení barev testují v praktických podmínkách. Podporuje také zákazníky při plánování a nastavování jejich nátěrových systémů. Za účelem dalšího zlepšování této služby rozšířila společnost ADLER svůj strojový park o systém excimer.
21. 1. 2020

Extrémně nízký lesk a extrémně odolný povrch: Technologie Excimer dělá to, co bylo dlouho považováno za protichůdné. Proces je tak jednoduchý, jak je důmyslný: nátěrový film je ošetřen krátkovlnným zářením v nepřítomnosti kyslíku. Paprsky excimeru způsobují mikroohýbání vrchní vrstvy laku: není ani viditelné, ani vnímatelné, ale díky odrazu světla zajišťuje dokonale matný vzhled. Výhody jsou zřejmé: matný lesklý lesk od 3 do 20 bez matovacích látek a extrémně odolný proti poškrábání, chemicky odolný a tvrdý povrch, jak jste zvyklí u UV laků - a to s maximální spolehlivostí procesu.

Dokonale matné

Vývojový tým společnosti ADLER se touto inovativní technologií povrchové úpravy zabývá již několik let. „Díky těmto zkušenostem můžeme našim zákazníkům zaručit nejen to nejlepší poradenství, ale také ty správné nízkoemisní UV nátěry,“ říká vývojový manažer Reinhard Berghofer-Guem. Tímto způsobem by měl být sortiment bezbarvých a pigmentovaných excimerových laků postupně rozšiřován pro další typy aplikací a nanášení. V aplikační technologii ADLER hraje ústřední roli nový excimerový systém: nové receptury mohou být rozsáhle testovány v praktických podmínkách a tento systém také umožňuje zákazníkům pomoci naplánovat si svůj vlastní excimer. Laboratorní systém má několik proměnných zdrojů záření, které lze uspořádat v libovolném pořadí. Tímto způsobem lze realisticky simulovat všechny myslitelné procesy a nastavení. „To nám umožňuje optimálně podporovat naše zákazníky při plánování jejich systému Excimer,“ vysvětluje Reinhard Huber, vedoucí aplikační technologie ADLER pro nábytkářský průmysl. V laboratorních podmínkách je možné procesy ideálně koordinovat s plánovanou strukturou povrchové úpravy, aby se dosáhlo co nejlepšího konečného výsledku.

Pokud jde o optimalizaci procesů a nalezení vhodných řešení, jsou tím správným kontaktem naši zkušení zaměstnanci!

 

Více informací o excimerové technologii zde!

© by adler-lacke.com