Spousta světla, světlé dřevo, žádné žloutnutí

Kombinace tak nadčasová, jak je krásná: světlé dřevo a spousta světla. Kdokoli staví dnes, už nepřemýšlí o oknech, ale o skleněných průčelích, posuvných dveřích, panoramatickém zasklení - denní světlo v obytném prostoru je čistě životní kvalitou. Totéž platí pro skutečné, světlé dřevo, které zlepšuje vnitřní klima, je příjemné pro oči a vytváří příjemnou atmosféru. Bohužel, světlo a dřevo nemohou stát proti sobě - hrozí žloutnutí. Ale existuje řešení tohoto problému!
17. 9. 2019

Čím více světla, tím poškozenější dřevo

Lignovit Interior UV 100 je bezbarvá vnitřní lazura, která chrání dřevo a jeho přirozenou krásu. „Je to mylná představa, že dřevo potřebuje pouze vnější nátěr. Dokonce i uvnitř neošetřené dřevo nezůstane dlouho pěkné dlouho, pokud ho nechráníte. V závislosti na typu dřeva se změní na žlutou, šedou nebo vybledne - čím více světla, tím rychleji, “vysvětluje architekt ADLER Manfred Höfurthner. Lignovit Interior UV 100 byl vyvinut, aby tomu zabránil. Vnitřní lazura je druh opalovacího krému na dřevo, díky čemuž se oba navzájem snášejí. Architekti se proto nemusí obejít bez velkorysého světla ani světlého dřeva.

Žádné žloutnutí, žádné zatížení

Každý druh dřeva reaguje na sluneční světlo individuálně. Z tohoto důvodu vyvinula společnost ADLER různé systémy ochrany před světlem pro různé druhy dřeva. Lignovit Interior UV 100 není bezbarvý, ale v mírně bělavém tónu „jedle“. Ostatní - všechny světlé odstíny jsou „Montblanc“, „Grossglockner“ a „Zugspitz“. „S přidanými pigmenty a speciální, vysoce účinnou ochranu proti slunečnímu záření glazura stabilizuje lignin ve dřevě a chrání světlé dřevo jehličnatých stromů před nevzhledným zabarvením,“ vysvětluje Dr. Markus Fessler z vývojového oddělení ADLER Holzbau. Samozřejmě je na bázi vody, certifikováno rakouskou ekoznačkou bez chemických konzervačních látek na dřevo a zaručuje použití v interiéru bez zatížení. Díky své vysoké prodyšnosti zajišťuje zdravé vnitřní klima. Touha po dostatku světla v obývacím pokoji a trvale krásné, přírodní dřevo již není protikladem - díky Lignovit Interior UV 100.

© by adler-lacke.com