Systematické zešednutí:
ADLER Platinum udává tón v dřevostavbách

Moderní dřevěné konstrukce a stříbrně šedé fasády patří k sobě společně jako strom a jeho kůra. Po dlouhá léta se stal nedílnou součástí dnešní architektury. Rakouský odborník na povrchovou úpravu dřeva ADLER je průkopníkem v této technologii nástřiku a Pullexem Silverwood uvedl na trh první a nejoblíbenější lazuru na trhu. Po 20 letech zkušeností mají nyní stříbrné a šedé bezúdržbové nátěry ADLER svůj systém - a to je ADLER Platinum.
12. 12. 2018

Vznešená patina na věčnost

Ať už soukromý stavitel domu, truhlářství nebo průmyslová výroba, bez ohledu na to, jaký druh dřeva, ať hrubě řezané, hoblované, nebo pilo řezané, zda je žádoucí na bázi vody nebo rozpouštědel: Systém Platinum ADLER poskytuje pro jakoukoliv potřebu barevnou stálost na každé budově. Výsledek: vždy lesklý, vždy pravidelný a zaručeně bezúdržbový. Protože genialita předběžného šednutí je, že chrání dřevo, ale nezastaví přirozený proces šednutí, předvídá a sjednocuje. Nanesená patina se rovnoměrně přemění na přírodní patinu. To dává architektům prvek návrhu, který spojuje přirozenost a předvídatelnost a vylučuje nepříjemná překvapení. Pro neupravené dřevěné fasády to může zprvu  vypadat jako moderní styl, po několika letech jsou ale fasády nerovné a nerovnoměrně zvětralé: šedá, černá, žlutá - v závislosti na povětrnostních podmínkách na různých místech.

Systematicky pěkný

Nátěrový systém ADLER Platinum zabraňuje tomuto nekontrolovanému zvětrávání. Základ posiluje dřevěné vlákno a kompenzuje různé absorpční plochy, kovové pigmenty v horní vrstvě odrážejí UV záření. Tento systém funguje vždy - v závislosti na požadavcích na produkty na bázi vody z řady Lignovit nebo v sortimentu Pullex na bázi rozpouštědel. Pro tři nejoblíbenější barvy achátu, křemene a pyritu je standardní konstrukce se všemi výrobky. Mohou být také realizovány produktem obzvláště šetrným k životnímu prostředí, olejem na dřevo Lignovit Terra. "Zešednutí" není omezeno intenzitou, ani v barvách stínování - od jasně zářícího stříbra až po tmavou kouřovou hnědou je individuálně vše možné. Již řadu let architekti a dřevaři používají ADLER k realizaci dřevěných fasád pro věčnost: dřevěné fasády, které kombinují přirozenost a trvalou krásu, které jsou udržitelné a bezúdržbové; budovy, které se hodí do jejich okolí jako starý, úctyhodný strom s krásnými šaty z kůry.

Stáhnout brožuru Bezúdržbové fasády v němčině "Die wartungsfreie Fassade"

© by adler-lacke.com