Trendy témata, trendy tóny, tvůrce trendů: Výrazná role ADLER na architekt@work v Mnichově

Radost se vepsala do tváří hostů i hostitelů - konečně ji bylo možné opět vidět. Jako jeden z prvních veletrhů bez povinnosti nosit roušky byl architekt@work v Mnichově všeobecně příjemnou záležitostí pro všechny zapojené.
17. 5. 2022

Speciálně pro tým ADLER. „Vedli jsme neuvěřitelné množství zajímavých diskuzí a navázali kontakty. Návštěvnost byla téměř stejně vysoká jako v minulosti,“ těší se z mimořádně úspěšné akce architektonický poradce ADLER Manfred Höfurthner. Spolu se svým kolegou Ulrichem Fidelerem inspiroval zainteresované odborné publikum rozmanitými možnostmi povrchového designu pomocí barev, laků a přípravků na ochranu dřeva od ADLER.

Barevné fasády

ADLER se každopádně stal nepostradatelným účastníkem oblasti venkovních dřevěných fasád: Přední rakouský odborník na ochranu dřeva prosvětluje všudypřítomnou šedou stále barevnějšími tóny: S novým trendovým vzorníkem barev pro venkovní plochy nabízí ADLER vzrušující barevné alternativy. „Proč nepoužít elegantní tyrkysovou, výraznou červenou nebo hravou modrou?“ navrhovali poradci architektů návštěvníkům a většinou sklidili nadšený ohlas. „Už jsme diskutovali o některých velmi konkrétních projektech,“ shrnuje Ulrich Fideler, který spolupracuje s architekty v jižním Německu západně od Mnichova. Jako "domácí" v "metropoli bílých klobás" a také na východ a sever od ní mohl kolega Höfurthner přivítat mnoho starých dobrých přátel i nových zájemců. To opět ukázalo: „Kdo jednou realizoval projekt s podporou ADLER, toho už nemusíme přesvědčovat. Tito architekti spoléhají na naše nátěry a naši všestrannou poradenskou a vzorkovací službu!“

Působivé efekty

Překvapivě vysoký byl také zájem o nabídku produktů ADLER pro vnitřní použití. Zejména různé efektní povrchové úpravy pro nábytek – od kovového vzhledu přes rustikální trend starého dřeva až po betonový styl – byly velmi žádané ze strany mnoha přítomných interiérových architektů a designérů. Široce oblíbená je také lazura Lignovit Interior UV 100, která chrání vnitřní exponované dřevěné povrchy před nevzhledným zažloutnutím a zachovává přirozenou krásu světlého dřeva. Také proto, že díky svému ekologicky šetrnému složení a udělené rakouské ekoznačce zcela odpovídá trendu směřujícímu k udržitelnosti, na kterou se veletrh celkově jednoznačně zaměřil: „Udržitelnost je velké téma – a ADLER jako průkopník v oboru zde samozřejmě může opravdu zabodovat,“ pochvaluje si přesvědčivý výkon Christian Laucher, vedoucí marketingu a podpory architektů ve společnosti ADLER.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com