Udržitelnost, ekologie a sociální aspekty: ADLER slaví s UN Global Compact

UN Global Compact je dobrovolná celosvětová síť přibližně 12 000 společností, jejímž cílem je rozvíjet a podporovat podnikání a sdílení nových zkušeností v oblasti lidských práv, práce a životního prostředí. Od roku 2017 je také ADLER součástí této iniciativy, která má 24. října, v den OSN, svůj významný den.
23. 10. 2020

Udržitelné hodnoty

"Udržitelnost je velmi široký pojem s mnoha dílčími aspekty." O to důležitější je, aby se instituce a společnosti z celého světa dohodly na společném jmenovateli a spojili se - Global Compact plní tuto funkci" vysvětluje Dr. Albert Rössler, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti ADLER. Hrál vedoucí úlohu při vývoji strategie udržitelnosti předního rakouského výrobce barev, která vychází z „cílů udržitelného rozvoje" (SDG) Global Compact. Tyto cíle udržitelnosti zahrnují nejen ekologické, ale také sociální a ekonomické aspekty: vzdělávání a zdraví jsou jejich součástí, stejně jako odpovědná spotřeba a inovace. „Udržitelnost není jen o ochraně životního prostředí a klimatu, ale celkově o vytváření trvalých hodnot k zodpovědnosti za Zemi a její obyvatele," zdůrazňuje Rössler. Témata a projekty, které ADLER řeší v oblasti udržitelnosti, jsou různorodé. Stále více produktů ADLER, od prémiové barvy na stěny Aviva Terra až po povrchovou úpravu Aquawood, je vyráběno ve vysokém podílu z obnovitelných surovin. Pak je tu důležité téma energetické účinnosti. „Ve společnosti ADLER není pro nás důležité vyrábět jen s co nejmenší ekologickou stopou. Chceme také podporovat naše zákazníky inovativními produkty, které umožňují efektivní výrobní procesy," říká Rössler.

Společenská odpovědnost

Udržitelnost v ADLER však jde mnohem dále. Partnerství se školami a univerzitami vytvářejí přidanou hodnotu pro společnost, stejně jako četné sociální projekty, které ADLER v Tyrolsku podporuje. ADLER je důležitým faktorem pro udržitelný ekonomický rozvoj v regionu díky dlouhodobému ústředí společnosti a jediného výrobního místa ve Schwazu. A díky vysokým standardům ve vzdělávání a školení v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví zaručuje společnost ADLER vysoce kvalitní a stabilní pracovní místa. „Jako rodinná společnost jsme byli vždy zvyklí převzít odpovědnost: za naše zaměstnance, za náš region, za životní prostředí," vysvětluje výkonná ředitelka Andrea Berghofer. „Proto jsme hrdí na to, že jsme součástí globální sítě UN Global Compact a podporujeme její cíle pro udržitelnou budoucnost."

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 620 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založená v roce 1934 Johannem Berghofer je dodnes rodinný podnik, za již třetí generaci ji řídí Andrea Berghoferová. Každoročně opouští továrnu ve Schwazu téměř 18 000 tun barvy a dostává se k zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

© by adler-lacke.com