Všechno, jen ne povrchní: Silná účast společnosti ADLER na veletrhu BAU

Architekti a výrobci oken, truhláři a tesaři, malíři a kutilové: letošní veletrh BAU v Mnichově opět přilákal rozmanité publikum. Ti všichni našli na stánku společnosti ADLER to, co hledali - protože přední rakouský výrobce nátěrových hmot nabízí inovativní a udržitelná řešení pro každou potřebu nátěru v domácnosti.
5. 5. 2023

"Z lásky k přírodě": přední rakouský výrobce nátěrových hmot se s tímto mottem veletrhu trefil do černého. Protože velkým tématem letošního veletrhu byly udržitelné stavební materiály - a pokud jde o barvy a laky šetrné k životnímu prostředí, ADLER nelze minout. "Mnoho zpracovatelů dřeva uvažuje o přechodu na vodou ředitelné nátěrové hmoty a oceňuje naše zkušenosti a odborné znalosti v této oblasti," říká Andreas Fischbacher, vedoucí prodeje společnosti ADLER pro jižní Německo, který byl spolu se svým týmem potěšen velkým počtem návštěvníků stánku a mnoha dobrými diskuzemi. "O vodou ředitelných nátěrových hmotách stále ještě panují určité předsudky, ale ty lze v diskuzích rychle rozptýlit - například o bezpečnosti práce, zpracování nebo kvalitě povrchu. A když se pak společně podíváme na naše vzorové povrchy, návštěvníci jsou nakonec přesvědčeni a nadšeni z kvalitních povrchů, které jsou s moderními vodou ředitelnými nátěry možné!"

Inovativní technologie

Kromě ekologické řady pro všechny povrchy kolem celého domu, ADLER zabodoval inovativními novinkami. Na stánku bylo možné poprvé obdivovat například technologii CrystalClear, která umožňuje dosud nepoznanou přirozenost v nátěru oken a vchodových dveří při současné účinné ochraně proti UV záření. „Pro co nejpřirozenější vzhled povrchu se okna a dveře v praxi často olejují – se známými nevýhodami z hlediska odolnosti povrchu. Technologie CrystalClear naproti tomu kombinuje maximální přirozenost se spolehlivou ochranou před povětrnostními vlivy a světlem,“ vysvětluje Fischbacher. Tesaře a výrobce dřevostaveb zaujal nový protipožární nátěr Pyrolan Expand, který je kromě vynikající třídy požární ochrany (B-S1, D0) také mimořádně snadno zpracovatelný. A dále ADLER přinesl nový izolační základní nátěr na dřevo Aqua-Isoprimer CT PRO, který díky inovativní kationtové technologii dosahuje nebývalého izolačního účinku.

Kompetentní poradenství

„Naše srdce bije pro dřevo,“ zní motto společnosti ADLER, a to bylo patrné i ze stánku na BAU. Přírodní a útulné zařízení stánku bylo u návštěvníků stejně oblíbené jako přátelské přijetí veletržním týmem, které zaručovalo odborné poradenství pro odborné návštěvníky ze všech odvětví. Andreas Fischbacher se na dny veletrhu ohlíží spokojeně a s velkým nadšením pro nadcházející týdny: „Už jsme domluvili četné schůzky pro další diskuse a ukázky a těšíme se, že pro ekologické a inovativní kvalitní výrobky ADLER nadchneme mnoho nových zákazníků!"

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 720 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu v Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com