Výkonná nanášecí technika

Zákaznický servis je u předního rakouského výrobce barev ADLER nejvyšší prioritou. Zákazníci ADLER dostávají nejen nejlepší kvalitu produktů, ale také praktickou podporu pro celý proces lakování.
8. 3. 2022

Pro ještě lepší služby ADLER rozšířil své kompetenční centrum aplikační techniky pro oblast oken a přidal výkonný stříkací robot. Díky tomu získala technologie nanášení oken kompletní lakovací linku podle nejmodernějšího průmyslového standardu, která nabízí velký prostor pro testování výrobků, zákaznické zkoušky a školení.

Všestranné a flexibilní

Jednou ze silných stránek stříkacího robota od italského výrobce Finiture je jeho univerzálnost. Matthias Stötzel, vedoucí aplikační technologie pro okenní a stavební barvy ve společnosti ADLER, vysvětluje: „Na robotu jsou namontovány dvě pistole, které lze použít pro lakování v procesu airless nebo airmix. Za tímto účelem je robot připojen k elektrostatickému systému, který se v případě potřeby aktivuje. Tímto způsobem můžeme simulovat širokou škálu procesů.“ Předtím, než je okno dopraveno do stříkací kabiny pomocí dopravníkového systému, je naskenováno a je vypočítán optimální proces lakování. Díky své vysoké mobilitě dokáže robot efektivně a rychle lakovat i velmi složité tvary. Systém navíc boduje uživatelsky přívětivým, intuitivním ovládáním a bezproblémovou integrací do stávající lakovací linky se systémem průtokového lakování a sušičkou. Matthias Stötzel zdůrazňuje: „Díky skvělé spolupráci s různými odděleními v naší společnosti a kompetentní podpoře ze strany výrobce Finiture jsme byli schopni nainstalovat systém víceméně za stálého provozu a první testy provést již po několika dnech."

Nejmodernější technologie

S moderním lakovacím robotem rozšiřuje ADLER svůj sortiment v oblasti povrchové úpravy oken. Dr. Albert Rössler, vedoucí výzkumu a vývoje, vysvětluje: „S naší aplikační technologií pokrýváme extrémně širokou škálu úkolů. Radíme zákazníkům, kteří uvažují o koupi podobného systému. Provádíme zákaznické testy, abychom určili optimální proces lakování pro konkrétní úkol. Vlastní produkty testujeme v provozních podmínkách. A v neposlední řadě nabízíme také školení pro naše zákazníky a zaměstnance. S naším novým lakovacím robotem můžeme všechny tyto úkoly provádět pomocí nejmodernějších technologií a nabídnout našim zákazníkům ještě lepší služby.“

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com