Vždy připraveni: Velké hasičské cvičení v továrně ADLER

Poplach! Na místo okamžitě vyrážejí hasičské vozy. Hasiči vtrhnou do továrny ADLER, rozvedou hadice a rozdají pokyny.
19. 5. 2022

Ale nebojte se: To, co se stane ve středu 25. května 2022 od 19 hodin v továrně ve Schwazu, není skutečná katastrofa. Naopak: pohotovostní služby a tým ADLER se starají o to, aby k ní nejlépe nikdy nedošlo! Nacvičují dokonalou interakci, aby byli připraveni na všechny možné situace.

Požár & zajištění kontejneru

ADLER pravidelně zve místní pohotovostní služby na cvičení v areálu závodu. Vždyť úzká spolupráce s hasiči a záchranáři má pro firmu, která zpracovává i požárně nebezpečné látky, obrovský význam! „Jsme proto rádi, že se 25. května uskuteční rozsáhlé cvičení v areálu našeho nového výškového skladu a nové výrobní budovy ve Schwazu,“ zdůrazňuje mluvčí společnosti Claudia M. Berghofer. Je pochopitelné, že pohotovostní služby by měly znát každý kout nedávno přidaných výrobních ploch jako své boty, aby byly schopny rychle a správně reagovat na jakékoli mimořádné události. Pokud je například nutné zajistit poškozený kontejner nebo přes všechna komplexní preventivní opatření dojde k mimořádné události a požáru: tyto scénáře cvičení musí zvládnout devět zúčastněných hasičských jednotek. Perfektní týmová práce je na denním pořádku – počínaje zásobováním hasicí vodou skrz areál továrny až po komunikaci a rozdělení úkolů.

25 vozidel, 175 pomocníků

Kromě městského hasičského sboru Schwaz, který scénář připravil společně s bezpečnostním oddělením ADLER a podnikovým hasičským sborem Tyrolit, se zúčastní cvičení sbory dobrovolných hasičů z okolních obcí Stans, Vomp, Vomperbach, Pill, Weer, Terfens, Weerberg a také Červený kříž. „V areálu továrny očekáváme kolem 25 vozidel a 175 mužů a žen. Cvičení potrvá zhruba do 21:00,“ informuje provozní technik ADLER Simon Mair – aby obyvatelé a kolemjdoucí neměli obavy z „příliš dlouhého provozu“. Jako poděkování za nasazení všech zúčastněných pak ADLER zve všechny zúčastněné k příjemnému posezení u společné večeře.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

 

© by adler-lacke.com