Zelená od ADLER: Udržitelná řada produktů pro celý dům

Udržitelnost může být tak snadná - pouze pokud máte po svém boku správného partnera! ADLER byl vždy správnou volbou, pokud jde o ekologické povrchové úpravy oken, nábytku, fasád i stěn v interiéru. Přední rakouský výrobce nátěrových hmot jde však ještě o krok dále: S vysoce kvalitní zelenou řadou určuje ADLER nové standardy ekologických produktů pro celý dům.
1. 3. 2021

Kde je zelená, tam je dobře

Ekologický olej na ochranu dřeva Lignovit Terra šetrný k životnímu prostředí, udržitelné laky na okna Aquawood Natureffekt a nábytkové laky Bluefin Terra-Diamond pro přírodní dřevěné povrchy v interiéru, zdravé klima v místnostech s vnitřní lazurou Lignovit Interior UV 100 nebo barvou na stěny Aviva Terra-Naturweiß: ADLER nabízí pro každý porvch dokonalé řešení. Všechny produkty se vyznačují vynikající ekologickou rovnováhou - udržitelnými nátěry lze ušetřit až 4 kg CO2 na 1 litr nátěrové hmoty. Ale to je jen jedna z mnoha výhod, které nabízí zelená řada produktů od ADLER. Vysoký podíl přírodních obnovitelných surovin; nízký obsah VOC; složení bez těžkých kovů, aromátů, změkčovadel a jiných materiálů, které jsou škodlivé pro životní prostředí a lidské zdraví; neznečištěné životní prostředí vhodné pro alergiky; plus 100% klimaticky neutrální produkce s certifikovanou kvalitou z Rakouska - zelené produkty od ADLER představují vysoký standard ve všech kritériích udržitelnosti.

Žádné prázdné sliby

ADLER zaručuje kvalitu. Proto je zelená řada od ADLER více než jen značka udržitelnosti. Všechny produkty zelené řady procházejí nezávislým certifikačním procesem v laboratoři ADLER, která se nemusí vyhýbat srovnávání s běžnými ekologickými značkami. Do zelené řady jsou zahrnuty pouze produkty, které dosahují maximálních hodnot z hlediska ochrany životního prostředí, zdraví a bezpečnosti a životnosti. Životnost? Ano, protože to je také důležité kritérium udržitelnosti, vysvětluje Dr. Albert Rössler, vedoucí Výzkumu & Vývoje ve společnosti ADLER: „Čím lépe je fasáda, okno nebo kus nábytku chráněn vysoce kvalitní povrchovou úpravou, tím později je potřeba jej obnovovat nebo renovovat.“ To šetří zdroje a energii - a také peněženku zákazníka.

Udržitelnost jako faktor úspěchu

Trh udržitelných produktů je na vzestupu, poptávka na produkty šetrné k životnímu prostředí neustále roste - zelené produkty ADLER nabízí zpracovatelům zásadní výhodu. „Naše zelená řada zaručuje nejvyšší standardy z hlediska udržitelnosti a zároveň obvyklou a spolehlivou kvalitu ADLER,“ zdůrazňuje Bernd Pichler, obchodní ředitel společnosti ADLER. Ekologické produkty navíc umožňují zdravé a čisté zpracování ve firmách, šetří energii a odpad, zajišťují připravenost firem na současné i budoucí zákony o životním prostředí - a dobrý pocit z aktivního přispívání k ochraně životního prostředí a udržitelnosti.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghofer. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com